Autor textu: Archív
31.01.2014

Nebuď otrok drog!

Bratislava 31. januára (SkolskyServis.sk) - Drogy nemám rada. Asi ani ty ich nemáš rád, že? Nerozumiem tým ľuďom, ktorí si myslia, že im to pomôže.

Títo zaslepení a podráždení ľudia, by mali byť smutní.

Ale oni nie sú. Prečo? Neučili ich, že sú drogy zlé a že môžu z toho umrieť ? Nepozreli si žiadne informácie o drogách, ľudské príbehy o fajčení, kokaíne? Prečo sa títo ľudia z pomaly až strašidelných príbehov nepoučili ? Pretože ich to dráždi. Všetky závislosti ich priťahujú. Tak toto je priam absurdné. Tých, čo napríklad vyrábajú cigarety, nezaujíma, že napíšu na obal od cigariet „ Fajčenie môže zabíjať“. Ani ich nenapadne, že si to človek prečíta. Ten fajčiar je naozaj zaslepený. Alebo v kasínach. V kasíne sú automaty. Chodia tam rôzni ľudia, ktorí sú závislí. Prevádzkovateľov ani nenapadne, že vďaka týmto automatom môže prísť človek o rodinu. Zrazu ľudia pochopia, že tie automaty ich postupne zničili.

Najväčší problém je ten, že to zistia až potom.

To je naozaj smutné. Ale pozrime sa na to zo stránky toho prevádzkovateľa. On vie, že automaty okrádajú. Keby chcel znížiť počet automatov, ľudia by boli nahnevaní. Ľudia sú nahnevaní preto, že sa vlastne nemôžu „okrádať“, prestanú tam chodiť. Keď tam nechodia ľudia, ten prevádzkar prestane zarábať.

Je to veľký začarovaný kruh. Ten sa stále točí. Nachádza sa vo väčšine prípadov.

Všetkých Vás chcem týmto zmýšľaním zaujať. Nemyslím to v zlom, Bože chráň! Preto my, tí ktorí hovoria „Fuj, také ja nechcem!“ musíme pomôcť tým, ktorí si myslia opak. Viem, že je to nepríjemná téma, ale je veľmi dôležitá. Pre nás, žiakov, študentov a mladých ľudí. Pre Vás, už skúsenejších a rozumnejších. A aj pre Vás, tých, čo toto peklo prežili a nechcete to zas, alebo ÁNO?

Lujza Reová, Prima B, Gymnázium L. Novomeského Tomášikova 2, Bratislava

Čo treba vedieť o koronavíruse

Júl 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-

Prehľad udalostí:

· Deň hlavného mesta Astany (štátny sviatok, Kazachstan). Medzinárodný deň bozkávania
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131