Autor textu: Archív
09.02.2014

Nevinný život zhasol

Siahla po fete a poslednou čiarou ukončila svoju existenciu na tomto svete ...

Banská Bystrica 9. februára (SkolskyServis.sk)

Pred šiestimi rokmi som spoznala dievča. Jej príbeh je iný a zároveň podobný mnohým v tejto dobe. Narodila sa nechcená do čierno-bieleho sveta plného agresie, alkoholu, drog a znásilňovania. Po narodení strávila dlhé hodiny v inkubátore, neskôr bola preložená do hniezda záchrany pretože jej vlastná matka o ňu nemala záujem. Adoptívni rodičia, na oko svätý ľudia, sa časom ukázali ako skorumpovaná dvojica, ktorá jej do života nikdy nevniesla lásku, nehu ani šťastie.

Otec, agresívny alkoholik, ju pravidelne znásilňoval, mlátil a urážal.

Ustráchaný pohľad malého dievčatka každý prehliadal, všetci boli naschvál slepí.

Veď každý máme svoje starosti, tak prečo by sme mali pomôcť niekomu, kto je bezbranný? Otcom mlátená, znásilňovaná a urážaná sa v puberte snažila zo všetkého dostať sama, no všetko potrebuje čas, veď čas lieči rany. Odišla od všetkého čo najďalej, nedokončila školu. Nemala už nádej žiť všetkými trestaná, vybrala si cestu a kráčala po nej sama, nevidela svetlo na konci tunela, a tak bola odhodlaná nájsť ho za každú cenu. Bývala všade a nikde zároveň, v útulkoch pre sociálne slabších hľadala útočisko, ale keď dostala ponuku na lepší život, vrátila sa jej nádej.

Vzala osud pevne do svojich rúk. Síce sa oddávala za peniaze, no už nemala čo stratiť a hlavne mala kde bývať a mala čo jesť, ale krutý svet nikdy nezmení svoju povesť.

Okúsila drogy, fet no odtiaľ už nenašla cestu späť. Všetko sa dalo pretrpieť, natiahla si čiaru a mala chuť žiť, mužom sa oddávala a nové veci zažívala. ,,Bolo to ako sen" povedala. ,, Myslela som si, že drogy sú metlou ľudstva, ale už viem, že to tak nie je. Pocit eufórie nikdy nepoznaná pohoda, kľud, rozkoš a radosť mi dosvedčili, že záleží len na uhle pohľadu. Keď som si dala prvýkrát heroín, zažila som tie najkrajšie chvíle, prvýkrát som sa úprimne usmiala, nemyslela som na to, čo bolo a čo ma čaká, žila som len pre ten okamih.

Po čase som v tom začala vidieť akýsi "prístav nádeje" vďaka ktorému sa dá všetko pretrpieť." povedala v našom poslednom rozhovore.

Časom ubitá a závislá na drogách, strácala sa jej pevná pôda pod nohami, už to nebola ona. Bola to len troska, kopa kostí s jasnými očami no temným pohľadom. Našla chlapca ktorý jej vraj podal ruku no v skutočnosti jej uviazal kameň okolo nohy na dne mora. Obaja závislí, zháňali peniaze akoukoľvek cestou, len aby si mohli kúpiť dávku. Mala to byť láska až za hrob, a ako sa vraví z veľkej lásky vzíde malí zázrak. Ani tu to nebolo inak, po čase otehotnela, no tým sa láska začala vytrácať.

Pre svoje vlastné detstvo a osud sa matkou nikdy nechcela stať, vždy vedela, že to bude na ňu priveľa, ale teraz tomu už nemala ako zabrániť.

Fetovala aj tak ďalej a malá dcérka sa jej narodila závislá. Zobrala jej ju sociálka a ona to ľutovala, no bola v bezvýchodiskovej situácii - bezmocná. Pár mesiacov na to malá zomrela, zhasol nevinný život. Pár sa po čase rozišiel a všetko sa zhoršilo. Bezmocná, strhaná, závislá na fete, už navždy stratila všetko, čo jej bolo sväté. Preto siahla po ňom, siahla po fete a poslednou čiarou ukončila svoju existenciu na tomto svete ...

Slávka Plevová, 2.ročník, SOŠ Pod Bánošom 80, Banská Bystrica

Čo treba vedieť o koronavíruse

Júl 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-

Prehľad udalostí:

· Deň dobytia Bastily (Francúzsko, štátny sviatok),
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131