Autor textu: Archív
09.02.2014

Až bude pokosená tráva

Tráva, mariška, mariánka... kto vie, koľko má ešte názvov.

Bánovce nad Bebravou 9. februára (SkolskyServis.sk) -

Až bude pokosená tráva... málokto takej odoláva viem čo sa v tráve mnohým stáva hmm ... Poď radšej nechajme ju rásť.

Pri počutí tejto piesne si tí menej mladí s radosťou zaspomínajú na svoju mladosť, keď vtedy viac krásna Eva Kostolányiová naspievala tento hit. Tí viac mladí a momentálne viac krásni, si však pri jej počutí pozrú veľavravne do očí s typickým mladíckym úškrnom. Všetci vieme prečo. Alebo až tak úplne nie?

Feťákov je dnes na Slovensku ako trénerov po tom, čo futbalová "repre" nevyhrala s bankármi a úradníkmi z Lichtenštajnska.

Zvlášť v mojom meste, ktoré sa pomaly ale isto stáva stále známejšie a známejšie vďaka častému „účinkovaniu“ vo večerných správach a kde je snáď každá štvrtá garáž raj feťákov.

Nehovorím to len na základe správ ale aj na základe skúseností. Myslím skúseností s feťákmi potulujúcimi sa po meste, nie z osobného stretnutia s nimi.

Sú to chalani, ktorí v siedmom ročníku na základke mali samé jednotky, v ôsmom ogrcali lavicu po tom, čo namiesto odbehnutia kola okolo sídliska na Behu oslobodenia, si radšej odbehli zopár kôl z domu ukradnutou "domácou". V deviatom ročníku už skúsili prvú drogu a v prvom na strednej ich už vídať potulovať sa po meste s výrazom v tvári typickým pre "bylinkárov". Tak presne takýchto stretnete u nás v meste veru dosť. A kedysi krásne inteligentné baby, ktoré boli pýchou rodiny, sa prefetovali až k takému radikálnemu uctievaniu starých tradícií a zvykov, že uznávajú len to najstaršie remeslo! Jasné, u nás máme aj také. Ale čo sa kto čuduje.

Tráva, mariška, mariánka... kto vie, koľko má ešte názvov. Nebudem ich ani vypisovať, lebo možno práve teraz bol vymyslený nový. Každopádne, v dnešnej dobe je dostupnejšia ako za "komančov" pomaranče, alebo čo je ešte horšie, dostupnejšia ako niektoré lieky. Často počuť ako je neškodná, ako na rozdiel od alkoholu neničí orgány a podobne. Osobne tomu až tak doslova neverím, možno však na tom aspoň kúsok pravdy je. Neviem.

Viem však, že je to buldozér odhŕňajúci sneh z cesty ku tvrdým, ozajstným svinstvám.

Zakázať ju? Povoliť? Zakázať sa dá, ale zarábajú si na nej tí, čo majú moc ju zakázať, takže aj keby k tomu došlo, vlastne by k tomu aj tak nedošlo. A ak sa povolí, tak dym z nej spôsobí ozónovú dieru nad Európou. Tak čo s tým? Máte nejaké riešenie?

Čo treba vedieť o koronavíruse

Júl 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-

Prehľad udalostí:

· Deň nezávislosti Bieloruskej republiky (štátny sviatok)
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131