Autor textu: Archív
09.02.2014

Drogy – päť písmen, ktoré dokážu zmeniť život

Päť písmen, ktoré vás dokážu dostať na samotné dno.

Krupina 9. februára (SkolskyServis.sk) - Taký je nadpis aj môjho príbehu. Začalo to snáď detskou nerozvážnosťou, pocitom, že budem ,,IN“. Mala som 15 rokov, keď som si našla svoju prvú partiu, ľudí o pár rokov starších odo mňa. Naivne som si myslela ako mi budú všetci závidieť, že chodím von so staršími, kým ich držia rodičia doma.

Začalo to na pohľad nevinne, cigaretkou po škole.

Nasledovalo stretávanie sa na tajných miestach s vínom v ruke a veľkými očakávaniami. Zhoršil sa mi prospech, strácala som kamarátov a vlastnú identitu. Raz sa do partie dostala ,,tráva“. Ostatní si povedali, veď je to len bylina, čo by sa mi mohlo stať, no mne zablikala kontrolka. Začala som ich odhovárať, no všetci ma vysmiali. Posunuli ku mne fľašu, nech som odvážnejšia. Tým dňom sa všetko zmenilo. Tráve som síce povedala NIE, no domov som prišla úplne opitá. Vedela som, že to čo robím, je zlé, no oči mi otvorili až moji rodičia. Keď mi maminka dávala domáce väzenie, myslela som si, že ju budem nenávidieť do konca života. Trieskala som dverami, snažila sa všemocne utiecť von, k ,,svojim“.

Netušila som, že som pre nich bola len nepodstatný článok, nikto si ani nevšimol, že som sa k nim už mesiac nepripojila.

Kým ja som doma trucovala, ignorovala rodičov s pocitom nespravodlivosti, tým ľuďom vonku sa pomaly rozpadával život ako domček z karát. Musela som sa dozvedieť, že jeden človek z pôvodnej partie skončil v nemocnici, aby som pochopila čo sa to deje. Tých ľudí som už v živote nestretla. Už im nestačil alkohol. Už im nestačila tráva. Potrebovali posúvať hranicu vyššie a vyššie. V ten večer, keď som sa rodičom s plačom ospravedlňovala za všetko ich trápenie, som si uvedomila, že mi v živote nechceli zle.

A ani vám nechcú. Ak vás nechcú pustiť von s partiou, ktorá sa im nepozdáva, nemusia byť hneď nespravodliví a staromódni. Oni vás chcú len chrániť. Chrániť pred spadnutím na úplne dno.

Denisa Melagová, Gymnázium Andreja Sládkoviča, M.R. Štefánika 8, Krupina, 4.A

Čo treba vedieť o koronavíruse

Júl 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-

Prehľad udalostí:

· Deň hlavného mesta Astany (štátny sviatok, Kazachstan). Medzinárodný deň bozkávania
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131