Autor textu: TASR
04.03.2024

Rezorty školstva a zdravotníctva podporujú edukačným programom prevenciu žiakov pred HPV vírusom

Do pozornosti dal rezort školstva projekt občianskeho združenia (OZ) Áno prevencia s názvom Health Flag. Ide o online edukačný program, nad ktorým prebral záštitu.

Ilustračná snímka. FOTO TASR - Pavel Neubauer

Bratislava 4. marca (TASR) - Rezorty školstva a zdravotníctva podporujú prevenciu žiakov pred HPV vírusom formou edukačného programu Health Flag. Školy sa budú môcť zapojiť do druhej fázy projektu. TASR o tom informoval odbor komunikácie a marketingu Ministerstva školstva, výskumu, vývoja a mládeže (MŠVVaM) SR v súvislosti s tým, že pondelok je Svetovým dňom povedomia o HPV víruse.
        
Do pozornosti dal rezort školstva projekt občianskeho združenia (OZ) Áno prevencia s názvom Health Flag. Ide o online edukačný program, nad ktorým prebral záštitu. "V prvej fáze sa do neho prostredníctvom platformy EduPage zapojilo 255 tried, registrovalo sa približne 4200 študentov a test spravilo 2800 študentov, čo je vynikajúca správa, lebo za týmito číslami je nielen záujem študentov o svoje zdravie, ale aj snaha pedagógov po celom Slovensku," uviedol štátny tajomník MŠVVaM Ján Hrinko.
        
Stredné školy sa podľa slov ministerstva budú môcť zapojiť do druhej fázy projektu Health Flag. V najbližšom období má OZ Áno prevencia organizovať webinár o pravidlách a možnosti zapojenia sa s voľným vstupom pre všetkých učiteľov, ktorí prejavia záujem. Títo automaticky získajú e-book s potrebnými informáciami.
        
Ako avizovali z rezortu, školy a ich triedy sa budú môcť zapájať do projektu v apríli a máji. Žiakov do súťaže prihlasuje pedagóg. Podotkli, že v máji by sa malo konať druhé, náročnejšie kolo súťaže. Vyhodnotenie a oceňovanie najlepších tried a učiteľov sa podľa ich slov uskutoční v júni.
        
Ministerstvo zdravotníctva SR podporuje projekt Health Flag, ktorý podľa štátneho tajomníka rezortu Ladislava Slobodníka dostáva do škôl hravou formou tému zdravia a prevencie. "Jeho výsledky dokazujú užitočnosť takýchto projektov, pretože je nevyhnutné vzdelávať v tejto téme ľudí už v mladom veku. O to viac, ak majú možnosť zaočkovať sa proti HPV zo zdrojov verejného zdravotníctva vo veku 12 - 14 rokov, ktorá im poskytne ochranu voči rizikovému ľudskému papilomavírusu (HPV) prakticky na celý život," dodal Slobodník.

Apríl 2024

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]