Oficiálny portrét prezidenta SR je možné objednať TU
Autor textu: TASR
13.09.2023

Po základných školách v Revúcej putuje interaktívna výstava o technológiách

Výstava What the Future Wants je zameraná na mladých ľudí a predstavuje rôzne pohľady na technológie. 

Ilustračná snímka. FOTO TASR

Revúca 13. septembra (TASR) - Po základných školách (ZŠ) v Revúcej od začiatku školského roka putuje interaktívna plagátová výstava o technológiách s názvom What the Future Wants. Výstavu už žiaci mohli v minulom školskom roku v meste vidieť aj na workshopoch, ktoré organizovala novovznikajúca kultúrna inštitúcia Litterra v spolupráci s Centrom súčasného umenia - DOX a neziskovou organizáciou Tactical Tech. TASR o tom informovala marketingová špecialistka Litterry Viktória Valašteková.

Výstava What the Future Wants je zameraná na mladých ľudí a predstavuje rôzne pohľady na technológie. Projekt, na ktorom sa podieľalo 200 mladých ľudí, skúma kľúčové otázky, ktoré sú jadrom digitálnych skúseností mladých ľudí.

"Výstava je príležitosťou zastaviť sa a zamyslieť sa nad tým, čo to znamená vyrastať v digitálnom svete, klásť kritické otázky týkajúce sa technológií, identifikovať, čo chcú zachovať a čo chcú zmeniť vo svojej digitálnej budúcnosti," priblížili organizátori.

Výstava je kombináciou štyroch centrálnych vzdelávacích plagátov a k nim prislúchajúcim interaktívnych aktivít. Pozornosť upriamuje na nástrahy aplikácií a telefónov, biometrické rozpoznávanie a rozpoznávanie tváre, sociálne a environmentálne vplyvy výroby smartfónov či rozsah pôsobnosti veľkých technologických spoločností.

Putovná výstava v najbližších mesiacoch zavíta do troch revúckych škôl. Od začiatku školského roka je prístupná pre žiakov ZŠ J. A. Komenského, v októbri sa presunie do ZŠ I. B. Zocha a v novembri bude inštalovaná v priestoroch ZŠ Hviezdoslavova.

Jún 2024

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]