Oficiálny portrét prezidenta SR je možné objednať TU
Autor textu: TASR
13.09.2023

Gymnazistom v Hlohovci odovzdali nové športovisko

Stavebné práce zahŕňali výstavbu dvoch viacúčelových ihrísk s umelým ekologickým povrchom, rekonštrukciou prešla atletická dráha a sektor skoku do diaľky. 

Ilustračná snímka. FOTO TASR

Hlohovec 13. septembra (TASR) - S nákladmi 665.000 eur zo svojho rozpočtu zmodernizoval Trnavský samosprávny kraj (TTSK) vonkajšie ihrisko pri Gymnáziu Ivana Kupca v Hlohovci. Po siedmich mesiacoch prác ho slávnostne otvorili v stredu za účasti zástupcov krajskej samosprávy, školy a študentov. 

Stavebné práce zahŕňali výstavbu dvoch viacúčelových ihrísk s umelým ekologickým povrchom, rekonštrukciou prešla atletická dráha a sektor skoku do diaľky. Osadená bola workoutová zostava, pribudla prenosná trojradová oceľová tribúna pre 52 divákov a nové osvetlenie areálu. TTSK tým pokračuje v napĺňaní svojho rozsiahleho viacročného plánu na výstavbu a modernizáciu telocviční a športovísk pri svojich stredných školách vo všetkých siedmich okresoch kraja. 

Pôvodný športový areál podľa zástupcu predsedu TTSK Patrika Voltmanna už neponúkal priestor pre plnohodnotnú telesnú výchovu z dôvodu nevyhovujúceho technického stavu. Starý betón a asfalt, ktorý bol odstránený, následne spracovali a bol využitý ako nová podkladová vrstva športoviska. 

TTSK vyčlenil na výstavbu a modernizáciu telocviční a vonkajších športovísk pri svojich krajských stredných školách viac ako sedem miliónov eur. V roku 2023 bola dokončená výstavba novej telocvične pri Gymnáziu Ladislava Dúbravu v Dunajskej Strede, zmodernizovaný športový areál pri Obchodnej akadémii v Senici, ukončená druhá etapa rekonštrukcie športového areálu pri Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej v Piešťanoch a bol zrekonštruovaný aj športový areál pri Gymnáziu Jána Hollého v Trnave.
Júl 2024

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]