Autor textu: TASR
20.09.2022

ÚVZ odporúča školám naďalej používať dezinfekciu rúk a časté vetranie priestorov 

Prekrytie horných dýchacích ciest ÚVZ SR dôrazne odporúča osobám s trvalo oslabenou imunitou, s chorobami srdca, pľúc, cukrovkou a s inými závažnými ochoreniami, ale aj seniorom.

Na archívnej snímke dezinfekcia rúk žiakov.FOTO TASR - Roman Hanc

Bratislava 20. septembra (TASR) - Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR odporúča vysokým školám a univerzitám pri príležitosti začiatku nového akademického roku používať dezinfekciu rúk či časté vetranie priestorov. Vyplýva to zo stanoviska hlavného hygienika SR Jána Mikasa, ktoré má TASR k dispozícii.

      "Osoby by mali zvážiť používanie respirátorov nad rámec povinností, najmä v preplnených priestoroch (vrátane interiérov verejných budov), kde nie je možné dodržiavať odstupy," uvádza sa v stanovisku. Prekrytie horných dýchacích ciest ÚVZ SR dôrazne odporúča osobám s trvalo oslabenou imunitou, s chorobami srdca, pľúc, cukrovkou a s inými závažnými ochoreniami, ale aj seniorom. "Používanie respirátorov dôrazne odporúčame osobám, ktoré začali pociťovať príznaky ochorenia a osobám, ktoré sa vyskytli v blízkosti osôb s klinickými príznakmi ochorenia," uvádza sa v stanovisku. 

      V prevencii šírenia ochorenia COVID-19 odporúča ÚVZ SR naďalej zabezpečiť pri vstupe do interiéru budovy internátu, študentského domova možnosť dezinfekcie rúk, ale zabezpečiť i dostatočné množstvo dezinfekčných stojanov a papierových utierok na toaletách a ďalších priestoroch, kde je to potrebné. ÚVZ SR apeluje, aby sa v pravidelných intervaloch vykonávalo časté vetranie priestorov, pravidelne sa majú dezinfikovať aj dotykové plochy. 

      V týchto dňoch sa na univerzitách a vysokých školách na Slovensku začína nový akademický rok 2022/2023. Vyučovať sa začína po dvoch rokoch pandémie v plnohodnotnom režime, teda prezenčnou formou.  

Čo treba vedieť o koronavíruse

Jún 2023

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
Napíšte nám [email protected]