Autor textu: TASR
10.08.2022

Liptovský Mikuláš využil prázdniny v školách na rekonštrukcie 

Rôzne opravy spustili aj všetky materské školy. 

Ilustračná snímka. FOTO TASR

Liptovský Mikuláš 10. augusta (TASR) – Prázdninové mesiace využívajú v mestských školách v Liptovskom Mikuláši na renovačné práce. Žiaci sa tak v septembri vrátia do modernejších priestorov. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.

      "Robí sa všetko, čo nie je možné počas školského roka, keď sú triedy plné detí. Pod dohľadom riaditeliek a školského personálu upravujú robotníci interiéry aj areály, maľujú učebne, opravujú hygienické zariadenia, zveľaďujú záhrady a čistia pieskoviská," priblížila hovorkyňa.

      Ako dodala, v Základnej škole (ZŠ) Márie Rázusovej-Martákovej na Nábreží renovujú priečky medzi triedami a chodbami, pretože sa na ich funkčnosti podpísal čas. "Odstránili sme staré okná, čiastočne domurovali staré priečky a osadili nové okná. Všetko v záujme bezpečnosti, ale aj zestetizovania priestoru. Tiež sme vo vlastnej réžii vymaľovali jedáleň," zreferovala riaditeľka školy Vlasta Kovačicová.

      V podbrezinskej ZŠ nesúcej meno Janka Kráľa pokračujú v prerábaní toaliet a v maľovaní schodísk. "Žiaci sa môžu tešiť na novovybudovaný chodník a revitalizované okolie jazierka," povedala hovorkyňa mesta.

      Rôzne opravy spustili aj všetky materské školy. Na Vranovskej pribudnú nová kúpeľňa či radiátory. V školskej záhrade na Palúčanskej opravujú chodník. V Materskej škole 4. apríla opravujú ústredné kúrenie, potrebná je aj renovácia nábytku.

Čo treba vedieť o koronavíruse

September 2022

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
Napíšte nám [email protected]