Autor textu: TASR
01.08.2022

Do letnej školy sa prvýkrát zapojila aj špeciálna základná škola v Hnúšti

Ľutujeme, že sme sa do projektu nezapojili už skôr, skonštatovala riaditeľka.

Ilustračná snímka, FOTO TASR - Henrich Mišovič

Hnúšťa 1. augusta (TASR) – Do tohtoročnej letnej školy sa prvýkrát zapojila aj Špeciálna základná škola (ŠZŠ) Hnúšťa v okrese Rimavská Sobota. Vyše dvadsať žiakov sa okrem opakovania učiva venovalo i rôznym voľnočasovým aktivitám. Pre TASR to uviedla riaditeľka školy Katarína Pribilincová.
      
Letná škola v ŠZŠ v Hnúšti sa uskutočnila počas dvoch júlových týždňov, vyučovanie bolo zamerané najmä na slovenčinu a matematiku. V dopoludňajších hodinách program spočíval v opakovaní a utvrdzovaní učiva i vypĺňaní medzier vo vedomostiach žiakov, ktoré zapríčinila pandémia nového koronavírusu.
      
"V rámci popoludňajších voľnočasových aktivít sme pre žiakov pripravili napríklad batikovanie tričiek, maľovanie na asfalt či prechádzky so psami z hnúštianskeho útulku," priblížila Pribilincová. Ako dodala, letnú školu navštevovali najmä žiaci nižších ročníkov.
      
Škola sa do projektu letnej školy zapojila prvýkrát, od Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR naň získala príspevok vo výške 4600 eur. "Bolo to prínosné pre žiakov aj pedagógov, ktorí mohli s deťmi tráviť čas inak ako počas školského roka. Ľutujeme, že sme sa do projektu nezapojili už skôr," skonštatovala riaditeľka.
      
ŠZŠ v Hnúšti bola založená v roku 1985 ako osobitná škola pre žiakov s mentálnym postihnutím a zameriava i na vzdelávanie detí so špeciálnymi výchovno–vzdelávacími potrebami. Školu navštevuje vyše 70 žiakov, jej súčasťou je aj Centrum špeciálnopedagogického poradenstva.

Čo treba vedieť o koronavíruse

August 2022

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]