Autor textu: Lucia Petríková
03.05.2021

Letný semester na Trenčianskej univerzite dokončíme v online priestore

Štátne záverečné skúšky sa budú vykonávať hybridným modelom.

Na archívnej snímke budova Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne. FOTO TASR - Radovan Stoklasa

Trenčín 03.05.2021 (Skolske.sk)

Na Trenčianskej univerzite Alexandra Dubčeka v Trenčíne dokončíme letný semester v online priestore. Aj keď sa epidemiologická situácia momentálne zlepšuje, naďalej bude vzdelávanie a skúšky v tomto semestri prebiehať dištančne. Komunikácia s pedagógmi bude pokračovať ako doteraz prostredníctvom e-mailov, e-learningovej stránky či aplikácie MS Teams. Naďalej môžu využívať vzdialený prístup k elektronickým informačným zdrojom, dôležitým k písaniu seminárnych aj záverečných prác.

Štátne záverečné skúšky sa budú vykonávať hybridným modelom, to znamená dištančne alebo prezenčne podľa záujmu končiacich študentov a možností organizačného zabezpečenia ich priebehu zo strany jednotlivých fakúlt.

pic
Ilustračná snímka, FOTO TASR/DPA

Veríme, že v novom akademickom roku 2021/2022 bude vzdelávanie prebiehať klasicky prezenčne a študenti si budú môcť užiť vynovené priestory, učebne a laboratóriá, či oddychové zelené parky.

Ako uviedol rektor Trenčianskej univerzity Jozef Habánik, na študentov sa už tešíme a pripravujeme pre nich ďalšie novinky. „Aktuálne prechádzajú modernizáciou laboratóriá Centra pre diagnostikovanie a testovanie kvality materiálov na Fakulte priemyselných technológií a Fakulte špeciálnej techniky. Tu sa rekonštruuje aj telocvičňa a rozsiahlou stavebnou úpravou prechádza medzinárodné výskumné centrum FunGlass zo zdrojov operačného programu Integrovaná infraštruktúra“, dodal Jozef Habánik.

Počas letných prázdnin bude pokračovať aj 4. etapa rekonštrukcie Študentského domova v Záblatí, úpravou prejdú aj počítačové učebne na Fakulte sociálno-ekonomických vzťahov a zriadená bude nová učebňa praktických zručností na Fakulte zdravotníctva z rozvojových prostriedkov Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Čo treba vedieť o koronavíruse

Máj 2021

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]