Autor textu: TASR
01.04.2021

NÚCEM: Vedomosti si v e-testovaní overilo viac ako 20.500 žiakov

S najväčším záujmom žiaci riešili e-testy zo slovenského jazyka a literatúry pre ôsmakov a z matematiky určené pre žiakov siedmeho a piateho ročníka základných škôl. 

Ilustračná snímka, FOTO TASR/AP

Bratislava 1. apríla (TASR) - V čase prevažne dištančného vzdelávania od 10. februára do 23. marca mali žiaci základných a stredných škôl možnosť aj z domáceho prostredia absolvovať elektronické testy z čitateľskej a matematickej gramotnosti, zo slovenského jazyka a literatúry, matematiky, slovenského jazyka a slovenskej literatúry, maďarského jazyka a literatúry, anglického a ruského jazyka, ktoré pripravil Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM). Túto možnosť využilo viac ako 20.500 žiakov. Informuje o tom Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR na svojom webe.

V systéme e-Test žiaci vyplnili spolu viac ako 26.000 e-testov. Medzi najaktívnejšie patrili školy v Prešovskom kraji (vyplnili 4873 e-testov), v Košickom kraji (4440 e-testov) a v Žilinskom kraji (4055 e-testov). K dispozícii bolo v tomto období celkom 13 rôznych testov, ktoré mohli žiaci využiť na opakovanie a prehlbovanie učiva, ako aj na upevňovanie medzipredmetových vzťahov a gramotností.

S najväčším záujmom žiaci riešili e-testy zo slovenského jazyka a literatúry pre ôsmakov a z matematiky určené pre žiakov siedmeho a piateho ročníka základných škôl. Stredoškoláci si najčastejšie vyberali testy z čitateľskej gramotnosti a z anglického jazyka na oboch úrovniach náročnosti (B1 aj B2).

Všetkým zapojeným školám NÚCEM zašle výsledky žiakov a sprístupní znenia úloh a správne odpovede k tým testom, ktoré riešili ich žiaci. Učitelia majú možnosť využiť výsledky testov ako spätnú väzbu, so svojimi žiakmi môžu vyhodnotiť a analyzovať správne aj nesprávne odpovede na jednotlivé úlohy, a tak znižovať rozdiely v úrovni osvojených vedomostí a zručností žiakov počas dištančného vzdelávania.

NÚCEM pripravuje pre školy ďalšie elektronické testovania, ktoré by žiakom mohli pomôcť overiť si, čo sa ešte majú v druhom polroku doučiť alebo si lepšie zopakovať. Pre základné školy pripravuje ponuku e-testov pre žiakov deviateho ročníka a pre žiakov piateho ročníka dobrovoľnú elektronickú formu Testovania 5. Stredoškolákom aj maturantom ponúkne NÚCEM e-testy na preopakovanie a upevňovanie učiva s dôrazom na medzipredmetové súvislosti.


Čo treba vedieť o koronavíruse

Apríl 2021

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
Napíšte nám [email protected]