Autor textu: Zuzana Blaščáková
29.04.2020

Nečakaná situácia 

Začalo sa to všetko správou v školskom rozhlase. Pani riaditeľka vyhlásila nezvyčajné „prázdniny“.

Ilustračná snímka, FOTO TASR - Michal Svítok

Spišské Vlachy 29.04.2020 (Skolske.sk)

Domáce učenie (teória)
Len nedávno sme sa vrátili do školských lavíc po jarných prázdninách. Všetci sme tušili, že je to vážna situácia, o ktorú sa postaral koronavírus (COVID-19). Nikto netuší, kedy sa táto epidémia skončí, a preto sa od začiatku učíme cez internet. Učitelia nám posielajú domáce úlohy, testy, online súťaže... Často musíme nové vedomosti získavať z internetu. Aj keď je toto obdobie pre nás všetkých nesmierne ťažké, musíme k tomu pristupovať zodpovedne. 
​​​​​​​
Domáce učenie (prax)
Pozitívne je však pre nás študentov, že sme sa zdokonalili v práci s počítačom. Počas karantény sme boli prinútení sadnúť si aj za šijací stroj. Zahrali sme sa na krajčírky a šili sme bavlnené rúška, pretože nosenie rúšok sa stalo povinné. Dnes sa stávajú rúška módnym doplnkom. 

Domáci kostol
Situácia sa vystupňovala, keď sme sa z televízie dozvedeli, že sa pozastavili bohoslužby v kostoloch za prítomnosti veriacich. Televízia Lux, ktorú doteraz sledovala len moja babka, sa stala súčasťou môjho každodenného života. Každý deň sledujeme svätú omšu z našej obývačky. Takto to bolo aj počas veľkonočných sviatkov. Po každej svätej omši sa pomodlíme modlitbu k Sedembolestnej Panne Márii za uzdravenie chorých a odvrátenie choroby. Snažím sa tento čas využiť užitočne napríklad prechádzkami v lese a snažím sa myslieť pozitívne. 

Návrat do školy?
Dúfam, že už čoskoro sa pozastaví šírenie tejto nákazlivej choroby a my sa stretneme v školských laviciach. Musím priznať, že školský kolektív mi veľmi chýba, ešteže máme sociálne siete.
Zuzana Blaščáková VI.B
redaktorka školského časopisu SRDCE
ZŠ sv. Jána Krstiteľa Spišské Vlachy

Čo treba vedieť o koronavíruse

Jún 2021

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]