Autor textu: Školské.sk
24.10.2019

NO Jeden rodič a Bonami pomôžu rodinám v núdzi 

S nákupom školských pomôcok.

Foto: #dakujemezavzdelanie

Bratislava 24.10.2019 (Skolske.sk)

Charitatívny projekt #dakujemezavzdelanie, ktorý na začiatku augusta spustilo Bonami.sk v spolupráci s neziskovou organizáciou JEDEN RODIČ, chce zvýšiť povedomie o problematike rodín, v ktorých sa o deti stará iba jeden rodič. Všetky finančné prostriedky vyzbierané počas takmer dvoch mesiacov trvania zbierky poputujú do 14 neúplných rodín, ktoré to najviac potrebujú.

Vedeli ste, že na Slovensku vyrastá dieťa v každej štrnástej neúplnej rodine? Zákazníci Bonami nákupom virtuálnych pomôcok pomôžu sumou 50 eur štrnástim neúplným rodinám, ktoré sú ohrozené výdavkami, spojenými s nástupom ich detí do školy. Charitatívna zbierka, ktorú pripravilo Bonami.sk pre neziskovú organizáciu JEDEN RODIČ, chce upozorniť na ťažkosti, s ktorými sa osamelí rodičia práve v tomto období stretávajú. Bonami totiž verí, že adresná pomoc je rovnako dôležitá ako paušálne zásahy štátu. 

Hlavným cieľom charitatívneho projektu je, aby osamotení rodičia v núdzi dokázali zabezpečiť svojim deťom podobné podmienky na vzdelávanie, aké majú deti z úplných rodín. Až do polovice septembra sa tak mohol každý na chvíľu stať tým druhým rodičom a nakúpiť na Bonami virtuálne školské pomôcky alebo uhradiť krúžky a prispieť k tomu, aby neúplné rodiny neboli ohrozené výdavkami spojenými s novým školským rokom. Zbierkou sprevádza hashtag #dakujemezavzdelanie.
​​​​​​​

Všetky peniaze vyzbierané v kampani #dakujemezavzdelanie pôjdu osamelým rodičom v núdzi, ktorí sa zapojili do nášho prvého prieskumu a o ktorých vieme, že to najviac potrebujú. Vyzbierané finančné prostriedky budú rozdelené do 14 rodín, ktoré ich použijú na vzdelanie pre svoje deti.

Vysvetľuje Eva Marková, riaditeľka neziskovej organizácie JEDEN RODIČ.

Kampaň #dakujemezavzdelanie však nie je jednorazovou zbierkou. „Zo spolupráce s neziskovou organizáciou JEDEN RODIČ máme veľkú radosť a ďakujeme všetkým, ktorí zbierku podporili. Plánujeme dlhodobú spoluprácu a už teraz chystáme ďalšiu kampaň, ktorá pomôže prispieť osamelým rodičom v núdzi aspoň na malý darček, z ktorého by sa ich deti mohli tešiť po celý rok. Viac totiž veríme adresnej pomoci konkrétnym ľuďom a na konkrétne účely, než paušálnemu riešeniu problémov.” dodáva CEO Bonami.sk Pavel Vopařil.
 
O neziskovej organizácii JEDEN RODIČ:
Nezisková organizácia JEDEN RODIČ je prvá a jediná organizácia, ktorá na Slovensku pomáha rodinám, v ktorých je pri výchove detí prítomný iba jeden rodič. Na Slovensku neexistuje presná evidencia detí vyrastajúcich v rodinách iba s jedným rodičom – a pritom snáď každý z nás takú rodinu vo svojom okolí pozná. Nezisková organizácia JEDEN RODIČ podporuje takéto rodiny, aby mohli žiť bezpečný a plnohodnotný život. Poskytujú informácie, ktoré pomôžu osamelým rodičom prejsť týmto náročným životným obdobím dôstojnejšie a šťastnejšie, dávajú im príležitosť, aby získali nové zručnosti a vedomosti na lepšie zvládnutie každodenných situácií. Viac na https://jedenrodic.sk.
 
O Bonami.sk

E-shop s nábytkom a bytovými doplnkami odštartoval v Česku v januári 2013. V roku 2014 sa rozšíril do Poľska, o rok neskôr na Slovensko a ďalej do Rumunska a Maďarska. Bonami je projektom Václava Štrupla (spoluzakladateľa online agentury H1.cz,) a investičnej skupiny Miton. Súčasným CEO je Pavel Vopařil.

Máj 2024

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-
Napíšte nám [email protected]