Autor textu: Jana Ikrényiová
06.05.2019

Zlatým Amosom 2019 je Petra Kubičková zo Žiliny

Žezlo a korunu jej odovzdal minuloročný víťaz Ján Gáll.

Pezinok  6. mája (Skolske.sk)

 Titulom Zlatý Amos 2019 sa od nedele 5. mája bude hrdiť učiteľka prvého stupňa Petra Kubičková zo Žiliny. Putovnú cenu - kráľovské insígnie, žezlo a korunu, jej odovzdal v Dome kultúry v Pezinku, kde sa konalo finále ankety o najobľúbenejšieho učiteľa Slovenska, minuloročný víťaz Ján Gáll z Košíc.

V troch disciplínach celkovo súťažilo šesť pedagógov, ktorí sa do finále museli prebojovať cez regionálne kolá a semifinále. Žiakov finalistov ešte pred samotnou súťažou čakalo nahratie vtipnej videovizitky, v ktorej predstavili svojho učiteľa. Druhým súťažným kolom bola voľná disciplína – Svetoví skladatelia v rôznych žánroch. Úlohou učiteľov bolo pripraviť si so svojimi žiakmi program trvajúci dve minúty, kde hlavnú úlohu hral učiteľ. Žánre boli pre každého súťažiaceho iné a náhodne vyžrebované. Tretie kolo pozostávalo z vtipných otázok malých školákov zo Základnej školy v Kechneci.

Titul Zlatá škola a odmenu tisíc eur získala Základná škola Žitavská z Bratislavy. Špeciálnu cenu zakladateľa ankety – Cenu Jána Gašperana, ktorú vyberala 13-členná detská porota, šek v hodnote tisíc eur, si z Pezinka odniesol učiteľ Jozef Matejovič. 
​​​​​​​
Titul Amos sympaťák získala Eva Krabáčová, o jej víťazstve rozhodovala verejnosť v internetovom hlasovaní. Organizátori udelili ocenenie aj v kategórii Pedagóg na ktorého sa oplatí spomínať, Naj učiteľ národnostných menšín a Učiteľ bez predsudkov.

Na slávnostnom večere sa zúčastnili aj zástupcovia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, primátor mesta Pezinok Igor Hianik a ďalší hostia.

Tvárou ankety je Igor Timko zo skupiny No Name. ktorý sa každoročne, ako člen poroty zúčastňuje na finále ankety od roku 2012. V programe vystúpili speváčky Aneta Hollá, Veronka Rabada, Daša Kostovčík. Slávnostný galaprogram a finále moderovala Adela Vinczeová.

Tento rok sa konal 13. ročník súťaže a Naj ankety o najobľúbenejšieho učiteľa, učiteľku na Slovensku Zlatý Amos.

Za uplynulých 12 rokov organizátori ocenili viac ako 90 učiteľov z celého Slovenska. „Do ankety Zlatý Amos sa počas jej trvania zapojilo viac ako 40 tisíc žiakov, 551 základných a stredných škôl, dostali sme 693 učiteľských nominácii. Učiteľom, žiakom a školám zapojených do našej ankety sme odovzdali viac ako 101 tisíc eur. 

Riaditeľka ankety Zlatý Amos Renáta Vadásyová.
Čo treba vedieť o koronavíruse

Október 2023

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]