Autor textu: Archív
06.11.2012

Na Dni otvorených dverí v ÚEL SAV deti poznávajú vtáky, huby, dreviny

Rozpoznávanie vtákov, húb a drevín Slovenska, ale aj prednášky vedeckých pracovníkov, spojené s poznávacou súťažou, sú pripravené pre žiakov základných škôl v Ústave ekológie lesa SAV vo Zvolene

Zvolen 6. novembra (TASR)

Rozpoznávanie vtákov, húb a drevín Slovenska, ale aj prednášky vedeckých pracovníkov, spojené s poznávacou súťažou, sú dnes pripravené pre žiakov základných škôl v Ústave ekológie lesa (ÚEL) Slovenskej akadémie vied (SAV) vo Zvolene.

Podujatie je súčasťou Dňa otvorených dverí, ktorými sa táto vedecká inštitúcia zapája do práve prebiehajúceho Týždňa vedy a techniky.

"Deň otvorených dverí je zameraný na žiakov siedmeho až deviateho ročníka základných škôl, pretože tieto deti už majú prehľad o prírode a živote v nej," povedal TASR pracovník ústavu Miroslav Blaženec. Okrem súťaže v rozpoznávaní živočíchov a rastlín si žiaci môžu vypočuť aj pútavé prednášky mladých doktorandov z ústavu o ochrane dravcov, pavúkoch či o bezstavovcoch v lese.

SAV počas Týždňa vedy a techniky otvára dvere 35 pracovísk po celom Slovensku

. Cieľom je ukázať širokej verejnosti, ako pracujú vedci, čo všetko súvisí s vedou a výskumom a vzbudiť záujem u všetkých vekových skupín.Okrem prednášok, besied, výstav si bude môcť každý návštevník pozrieť aj laboratóriá a pracovné postupy výskumu. Zaujímavé prezentácie priamo v laboratóriu návštevníci uvidia napríklad v Ústave experimentálnej farmakológie a toxikológie SAV v Bratislave, v Ústave merania SAV v Bratislave, v Elektrotechnickom ústave SAV, v Parazitologickom ústave SAV v Košiciach. Na spoznávanie dejín sa môže verejnosť tešiť v Archeologickom ústave SAV alebo v Ústave dejín umenia SAV v Bratislave. Krásy jesennej prírody zase lákajú v Arboréte Mlyňany SAV.

Na záver sa uskutoční Slávnostný galavečer, počas ktorého udelia ceny ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Čo treba vedieť o koronavíruse

Júl 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-

Prehľad udalostí:

· Svetový deň alergii, Deň videohier
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131