Autor textu: TASR
25.02.2026

T. Drucker nevidí problém v diskusiách politikov so žiakmi

Zároveň pripomenul, že vzdelávanie musí byť podľa zákona od januára tohto roka politicky, ideologicky a nábožensky neutrálne.

Na snímke minister školstva, vedy, výskumu, vývoja a mládeže SR Tomáš Drucker (Hlas-SD). Foto: TASR

Bratislava 25. februára (TASR) - Minister školstva Tomáš Drucker (Hlas-SD) nevidí problém v diskusiách politikov so žiakmi. Uviedol to po stredajšom rokovaní v reakcii na novinársku otázku. Zároveň pripomenul, že vzdelávanie musí byť podľa zákona od januára tohto roka politicky, ideologicky a nábožensky neutrálne.
        
„Debata musí byť politicky neutrálna. Ja nevidím v tom problém. Vidím v tom neprimeranú hystériu,“ uviedol Drucker s tým, že diskusia o spoločenských témach na školy patrí. Spomenul aj potrebu súhlasu rodiča na mimoškolské aktivity. „Ak rodič nesúhlasí, dieťa sa na diskusii nezúčastní,“ doplnil minister. Tieto postupy podľa neho kontroluje rezort školstva.

Február 2026

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
-
Akademia
Napíšte nám [email protected]