Bratislava 4. marca (TASR) - Žiaci piateho až deviateho ročníka základných škôl a prvého stupňa osemročných gymnázií sa môžu do konca marca prihlásiť na IQ olympiádu. Súťaž je zameraná na vyhľadávanie intelektovo nadaných detí a je zostavená ako súbor logických úloh. TASR o tom informovali organizátori s tým, že účasť je bezplatná.
"Primárnym cieľom IQ olympiády je preverenie schopnosti logicky uvažovať, spoznanie pamäťových schopností žiakov, samostatného vyvodenia logického úsudku či schopnosti rýchleho uvažovania. V neposlednom rade umožňuje IQ olympiáda svojim riešiteľom využiť vlastnú kreativitu pri riešení súťažného zadania," uviedli.
Olympiáda sa bude konať v troch kolách. Školské kolo je podľa organizátorov naplánované od 4. do 13. apríla, regionálne semifinále na 16. mája a celoslovenské finále na 2. júna tohto roka. Podotkli, že víťazi získajú ceny, štipendiá a podporu v ďalšom rozvoji. Školy s najlepšími účastníkmi podľa nich získajú certifikáty a ocenenia.
IQ olympiádu organizuje Mensa Slovensko.