Autor textu: Ľuboš Lukáč
24.05.2024

Odborníci na výchovu a vzdelávanie intelektovo nadaných detí vystúpili v Prešove

Odborný seminár Rozumieme nadaným sa uskutočnil na Pedagogickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove. 

Foto: Peter Ilenčík

Odborný seminár Rozumieme nadaným sa uskutočnil, dňa 15. mája 2024, na Pedagogickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove. Seminár venovaný problematike výchove a vzdelávania intelektovo nadaných žiakov každoročne priláka do Prešova najväčšiu špičku psychológov, špeciálnych pedagógov a učiteľov nadaných detí na Slovensku. Tohtoročný odborný seminár priniesol zaujímavé témy a špičkových prednášajúcich.

Psychológ Vladimír Dočkal z Filozofickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave predstavil prístup k rozvoju nadania z pohľadu J.A. Komenského. Riaditeľka Súkromnej základnej školy DSA v Prešove Zuzana Perželová spoločne so špeciálnou pedagogičkou školy Júliou Gajdošovou priblížili vzdelávanie intelektovo nadaných žiakov v školskej inklúzii. Inovatívnym formám vo vzdelávaní nadaných detí prostredníctvom mimoškolskej činnosti – v Klube nadaných detí sa venovali učitelia nadaných detí Ingrid Storinská a Ľuboš Lukáč. Projekty a aktivity iniciatívy Rozumieme nadaným predstavil zakladateľ iniciatívy a autor projektov Ľuboš Lukáč.

Účastníkom odborného seminára sa prihovorili samotné nadané deti Jasmína Ruščanská, Darko Tarbaj, Marcel Kravec a Lujza Fečiková.

Umenie čínskej kaligrafie priblížil účastníkom finálového kola Logickej olympiády intelektovo nadaných detí akademický maliar a vysokoškolský pedagóg Peter Kocák.

pic
Foto: Peter Ilenčík
pic
Foto: Peter Ilenčík
pic
Foto: Peter Ilenčík
pic
Foto: Peter Ilenčík
pic
Foto: Peter Ilenčík
pic
Foto: Peter Ilenčík

Jún 2024

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]