Autor textu: TASR
10.04.2024

Nitrianske univerzitné dni ponúknu desiatky podujatí

Univerzitné dni otvorí 15. apríla podujatie Art day.

Na archívnej snímke medziuniverzitné preteky vo vodnom slalome na rieke Nitra. FOTO TASR – Henrich Mišovič

Nitra 10. apríla (TASR) - Druhá polovica apríla a začiatok mája bude v Nitre patriť vysokoškolákom. V poradí 22. ročník Nitrianskych univerzitných dní (NUD) ponúkne podľa organizátorov 50 podujatí.
        
NUD pravidelne organizujú Univerzita Konštantína Filozofa (UKF) a Slovenská poľnohospodárska univerzita (SPU) v spolupráci s mestom Nitra a Nitrianskym samosprávnym krajom. Tento rok sa bude podujatie konať od 15. apríla do 8. mája. "Jeho cieľom je prezentácia oboch univerzít smerom k verejnosti," uviedla hovorkyňa SPU Renáta Chosraviová.
        
Univerzitné dni otvorí 15. apríla podujatie Art day. "Verejnosť a predovšetkým študenti a zamestnanci stredných škôl sa na ňom môžu oboznámiť s artefiletikou. Súčasťou bude aj charitatívna zbierka pre deti zo sociálne znevýhodneného prostredia s názvom Hračka pre dieťa," informovala UKF.
        
V priebehu troch týždňov prinesú NUD aj rôznorodé podujatia zamerané na šport, kreativitu, získanie nových vedomostí a zábavu. "Program prinesie viaceré vedecko-odborné podujatia na tému životného prostredia a zodpovedného prístupu k prírode. Zamerané budú aj na podporu zdravia," povedal prorektor SPU pre komunikáciu a prax Pavol Findura.
        
Ako doplnil, program univerzitných dní ponúkne aj workshopy, ktoré predstavia trendy v robotike či spotrebiteľskom správaní. "Novinkou je napríklad diskusné fórum, ktoré sa zameria na účasť mladých ľudí vo voľbách do Európskeho parlamentu, alebo Deň otvorených dverí v Environmentálnom centre SPU," doplnil Findura.
        
Tradičnou súčasťou podujatia bude Majáles SPU spojený so stavaním mája a vystúpením Folklórneho súboru Zobor. NUD ponúknu aj Kariérne dni SPU, súťaž o Kynologický putovný pohár SPU či Deň otvorených dverí u Sokoliarov sv. Svorada. "Pri príležitosti Dňa Zeme môžu záujemcovia navštíviť park Botanickej záhrady SPU. Záver podujatia bude patriť ŠPUKFEST-u a živým koncertom so špičkovými interpretmi," doplnili organizátori.

Jún 2024

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]