Oficiálny portrét prezidenta SR je možné objednať TU
Autor textu: OTS
27.03.2024

Ahoj, TABI! Kto je záhadný digitvor?

V uplynulých dňoch sme mohli stretnúť prostredníctvom AR kódu v televízii a na sociálnych sieťach zvláštneho, ale roztomilého digitvora. Nastal čas ho predstaviť. Volá sa TABI a prišiel, aby priblížil deťom svet financií.

Foto: Tatra banka

Bratislava 27.03.2024 (Skolske.sk/OTS)

 Tatra banka prináša novú aplikáciu TABI určenú pre najmladších klientov. Novinka na slovenskom trhu pozostáva z dvoch častí.  Edukačno – herná časť je zameraná na finančné vzdelávanie detí a je prístupná pre všetkých bez ohľadu na to, či sú klientmi banky. V druhej časti nájdu klienti  bankové funkcionality, cez ktoré sa deti naučia narábať s vlastnými peniazmi.
 
 Edukačná hra pre deti
Podľa viacerých štúdií zaostáva Slovensko v téme finančnej gramotnosti pod priemerom Európskej únie. Tatra banka  vníma svoj podiel na spoločenskej zodpovednosti, a preto sa rozhodla prispieť k zlepšeniu v tejto oblasti. Ako digitálny líder prirodzene siahla po inovatívnom riešení v online priestore. Hlavným cieľom je dnešnej generácii detí priniesť nástroj na spravovanie financií v podobe, ktorá je im blízka a prirodzená. Na druhej strane umožňujeme rodičom sprevádzať dieťa na tejto ceste tak, že majú pod kontrolou finančné kroky svojho dieťaťa.

Aplikácia TABI otvára svet financií pre detských klientov jedinečným spôsobom. Sprievodcom sa stáva digitvor TABI, ktorý dieťa učí narábať s peniazmi, motivuje ho k šetreniu a inšpiruje k zodpovednému prístupu k peniazom.

Aplikácia pomôže dieťaťu osvojiť si nové pojmy z finančného sveta a následne otestovať vedomosti v zábavných kvízoch. Na tejto ceste ho pritom stále sprevádza nový kamarát TABI. Za správne riešenia získava dieťa coiny, ktoré použije vo virtuálnom obchode na nákup vylepšení pre TABI-ho.
Aktivity sú vytvorené tak, aby dieťa zabavili. Zaujímavosťou je, že edukačná hra je dostupná pre všetkých – klientov aj neklientov banky.
 
 Detská aplikácia aj pre reálne peniaze
Okrem edukačnej časti umožňuje aplikácia TABI aj narábanie s reálnymi peniazmi dieťaťa. Ak má dieťa Detský účet v Tatra banke, môže mu rodič aktivovať bankové funkcionality. Mladý klient si tak skontroluje, koľko peňazí mu zostáva na účte, pozrie si PIN kód ku karte alebo začne šetriť na svoj sen. Rodič má pritom pod kontrolou, aké finančne kroky jeho potomok robí. Rodičovská zóna mobilnej aplikácie Tatra banka navyše umožňuje sledovať, na čo dieťa míňa nasporené peniaze. Voliteľné push notifikácie upozornia na každú transakciu dieťaťa. Rodičia vo svojej aplikácii ocenia možnosť  meniť limity pre kartu dieťaťa aj platby na internete.

Ak dieťa ešte nemá Detský účet, otvoria ho rodičia jednoducho v mobilnej aplikácii Tatra banka. Proces je veľmi rýchly a postačuje naň len mobil. Vďaka napojeniu banky na register fyzických osôb už rodičia nemusia posielať žiadne dokumenty banke ani navštíviť jej pobočku.
​​​​​​​

Jún 2024

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]