Autor textu: TASR
18.10.2023

Akadémia Mateja Tótha sa rozšírila do všetkých ZŠ a MŠ v meste Topoľčany

V rámci akadémie sa deti v materských školách a na prvom stupni základných škôl pripravujú na športové výkony, učia sa správne vykonávať pohyb hravou a zábavnou formou.

Na archívnej snímke Matej Tóth. FOTO TASR - Ján Krošlák

Topoľčany 18. októbra (TASR) - Akadémia Mateja Tótha sa v tomto školskom roku rozšírila do všetkých materských a základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Topoľčany. Nadviazala tak na úspešný prvý ročník, ktorý v predchádzajúcom školskom roku odštartoval v Základnej škole (ZŠ) s materskou školou (MŠ) Gogoľova a v materských školách Gagarinova a Ľ. Fullu, informovala primátorka Alexandra Gieciová. Zapojením sa do projektu zároveň získala každá škola výhody v podobe pitného režimu, športovej sady pomôcok a ďalšie benefity. 

V rámci akadémie sa deti v materských školách a na prvom stupni základných škôl pripravujú na športové výkony, učia sa správne vykonávať pohyb hravou a zábavnou formou. V septembri absolvovali vybraní zamestnanci škôl odborné školenie. Tréningy sú zabezpečené po celý školský rok v materských školách raz týždenne po 45 minút a v základných školách dvakrát týždenne po 60 minút. 

Podľa slov primátorky výnimočnosť tejto pohybovej prípravy spočíva v zapojení vývojovej kineziológie. Prostredníctvom nej sa v tréningu uplatňujú cvičenia, ktoré pomáhajú deťom kompenzovať nesprávne pohybové vzory súvisiace so sedením v škole alebo pri počítači. Okrem toho zahŕňa program aj psychologickú prípravu, pozostávajúcu z relaxácie, koncentrácie a vizualizácie. Čo treba vedieť o koronavíruse

Marec 2024

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-
-
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]