Bratislava 02.10.2023 (Skolske.sk)
Prvý septembrový týždeň sme na našej škole začali skutočne netradične a to účasťou na krátkodobej vzdelávacej aktivite – vzdelávaní učiteľov v rámci projektu Erasmus+. Hostiteľskou organizáciou bola Univerzita Kréta, Rethymno. Naša účasť v projekte, ako koordinátorskej organizácie, priamo súvisí s našimi prioritami a cieľmi školy.
Počas týždňového pobytu sme mali možnosť spoznať kolegov z partnerských krajín EÚ a rôzne vyučovacie stratégie, metódy, prístupy a príklady dobrej praxe STEAM. Tím hostiteľskej univerzity disponuje odborníkmi z pedagogickej fakulty, ktorí pripravili sériu zaujímavých workshopov na tému STEAM. Išlo o ukážky programovania, kódovania a aktivít zameraných na využitie STEAM vo vyučovaní. V druhej časti vzdelávacej aktivity sme vytvárali aktivity STEAM, ktoré je možné realizovať v podmienkach našej školy. Keďže vzdelávacie aktivity v rámci programu Erasmus+ sú medzinárodné, rastie aj motivácia účastníkov zdokonaľovať sa v cudzích jazykoch.
Pridanou hodnotou účasti nášho tímu je aj zvyšovanie úrovne vzdelávania na našej škole formou benchmarkingu, rozvoj digitálnych zručností, šírenie myšlienok EÚ a internacionalizácia. Bohatá projektová činnosť školy a zapájanie sa do rôznych neformálnych foriem vzdelávania v zahraničí majú priamy a nespochybniteľný dopad na etablovanie školy ako vzdelávacej inštitúcie schopnej reagovať na aktuálne potreby doby a spoločnosti.
Vzdelávacej aktivity sa zúčastnil riaditeľ školy Mgr. Štefan Tóth, projektová koordinátorka Mgr. Katarína Kučerová, učiteľky odborných predmetov Ing. Ildikó Horváthová a Ing. Krisztina Kovácsová a učiteľka matematiky RNDr. Zuzana Árki, PhD. Partnerské krajiny: Turecko, Fínsko, Portugalsko a Grécko.
Vzdelávacia aktivita sa realizovala z prostriedkov EÚ.
Mgr. Katarína Kučerová Projektová koordinátorka