Oficiálny portrét prezidenta SR je možné objednať TU
Autor textu: OTS
20.07.2023

Umelá inteligencia (AI) vyvinula a ochutnala svoj vlastný energetický nápoj

Na svete je prvý energetický nápoj na svete, ktorý vyvinula umelá inteligencia pre strednú a východnú Európu. 

Foto: HELL ENERGY

Bratislava 20.07.2023 (Skolske.sk/OTS)

Ide o spoluprácu, ktorú inicioval HELL ENERGY - popredný maďarský výrobca energetických nápojov. Proces prípravy prebiehal za pomoci technológií v New Yorku. Výroba nápoja sa začala tento týždeň v jednej z najmodernejších fabrík na energetické nápoje v Európe - maďarskom Szikszó. Na slovenský trh sa produkt dostane na začiatku jesene 2023.
 
Produkt dostal názov HELL A.I. Na základe inštrukcií HELL-u ho umelá inteligencia vyvinula tak, že najprv navrhla tri varianty príchutí, ktoré ochutnala. Následne na základe týchto testov vybrala konečnú príchuť. Víťaznou sa stala Tutti-frutti & Berry-blast. Ide o sviežu príchuť, ktorá doteraz vo svete energetických nápojov neexistovala. Nápoj obsahuje aj zmes vitamínov a aminokyselín, takže je v súlade s priemyselnými predpismi, a spĺňa tak všetky potrebné výživové normy. Zaujímavosťou je, že AI sa podieľala aj na zabezpečení utajenia receptu a dizajne plechovky. Recept sa nachádza vo vysoko zabezpečenom počítači v maďarskej továrni HELL ENERGY a jeho kópia je uložená vo švajčiarskom trezore.
 

​​​​​​​
Je zrejmé, že umelá inteligencia má obrovský potenciál v oblasti vývoja produktov v potravinárskom priemysle. Jej schopnosť triediť a analyzovať obrovské množstvo údajov dostupných na webe v priebehu niekoľkých minút alebo sekúnd, môže skrátiť vývojový cyklus produktu z jedného až dvoch rokov, len na 1 mesiac. V súčasnosti existuje na svete viac ako 100 foriem umelej inteligencie, pričom každá sa špecializuje na inú oblasť, no ich kombinácia môže zaručiť vysokú úroveň inovácie.

Jún 2024

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]