Oficiálny portrét prezidenta SR je možné objednať TU
Autor textu: TASR
21.03.2023

Bratislavské Staré Mesto otvára sedem školských dvorov pre verejnosť

Do projektu sú zapojené školské dvory siedmich škôl na Vazovovej, Dubovej, Hlbokej, Mudroňovej, Škarniclovej, Podjavorinskej a Grösslingovej ulici.

Ilustračná snímka. FOTO TASR - Pavel Neubauer

Bratislava 21. marca (TASR) – Bratislavské Staré Mesto otvára sedem školských dvorov pre verejnosť. K dispozícii budú nielen na športovanie, ale aj na stretávanie sa mamičiek s deťmi či na komunitné aktivity obyvateľov z ich okolia. Na utorňajšej tlačovej besede o tom informovali zástupcovia mestskej časti.
        
"Otvárame školské dvory pre všetkých, dnešným dňom otvárame sedem nových verejných športovísk. Sú tu bežecké dráhy, futbalové ihriská, basketbalové koše či pingpongové stoly,"
skonštatoval starosta Starého Mesta Matej Vagač.
        
Do projektu sú zapojené školské dvory siedmich škôl na Vazovovej, Dubovej, Hlbokej, Mudroňovej, Škarniclovej, Podjavorinskej a Grösslingovej ulici. Cez týždeň budú pre verejnosť otvorené od 16.00 do 20.00 h, cez víkendy od 9.00 h. O ich údržbu, verejný poriadok a bezpečnosť, ale aj odomykanie a zamykanie sa budú starať rodičia z okolia škôl.
        
"Rozumieme obavám, že keď budú otvorené školské dvory, môže sa stať čokoľvek. Verím však, že verejnosť bude bedlivým okom, ktorá si kvalitu verejného priestranstva bude strážiť," poznamenala vicestarostka Starého Mesta pre školstvo, kultúru a sociálne veci Dana Kleinert.
        
Mestská časť zároveň v rámci projektu získala grant 20.000 eur. Peniaze plánuje využiť na zabezpečenie kamier, doplnenie športového náradia, vytvorenie prípadných komunitných záhrad na školských dvoroch, ako aj ich ďalšie skvalitňovanie. Samospráva je zároveň otvorená otvoreniu ďalších verejných priestranstiev verejnosti.

Jún 2024

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]