Autor textu: Ľuboš Lukáč
09.02.2023

Talentované deti šarišského regiónu sa stretnú v Sabinove

Súťaž pre talentované deti Šariša patrí medzi projekty iniciatívy Rozumieme nadaným. V aktuálnom ročníku pribudnú k súťažiacim žiaci prvého stupňa. Školy ich do súťaže môžu prihlásiť do konca februára.

Foto: Rozumieme nadaným

Talent regiónu objavuje nadaných 
Cieľom podujatia, ktorého ôsmy ročník prebehne v marci, je podporiť rozvoj logického myslenia žiakov základných škôl, ale tiež objavovať matematicky a logicky nadaných žiakov. „Talent základných škôl regiónu Šariš je medzi žiakmi tradične obľúbený. V tomto roku obohatíme súťaž o kategóriu 1. - 4. ZŠ. S cieľom vyhľadávať nadané deti, podporovať logické myslenie a v neposlednom rade zabaviť sa a naučiť niečo nové,“ priblížil ústredný motív intelektuálneho merania síl jeden z hlavných organizátorov Ľuboš Lukáč.

Najmenší premiérovo s vlastnou kategóriou
Organizátormi súťaže pre nadané deti sú Centrum poradenstva a prevencie v Sabinove a Súkromné gymnázium DSA v rovnakom meste. Kým doposiaľ sa do nej mohli prihlásiť iba žiaci piateho, až deviateho ročníka základných škôl, ako už bolo spomenuté, tentoraz o cenné kovy zabojujú takisto prvostupniari. Súťaž tak bude prvýkrát rozdelená do dvoch kategórií: žiaci 1. – 4. ročníka ZŠ a žiaci 5. – 9. ročníka ZŠ. Na prihlásenie majú školy ešte niekoľko týždňov. Urobiť tak môžu do konca februára 2023 na stránke www.nadanedieta.sk, kde je potrebné vyplniť formulár.

pic
Foto: Rozumieme nadaným

Zapíšu sa do Galérie talentov
Po úspešnej registrácii do aktuálneho ročníka Talentu regiónu dostanú školy k dispozícii testovací súbor. Organizátor doručí testy školského kola elektronickou formou. Základná škola zodpovedá za ich vytlačenie, uskutočnenie testovania a jeho vyhodnotenia podľa pokynov organizátora. Do finálového kola postúpia traja najlepší žiaci z každej kategórie školského kola. Traja najúspešnejší finalisti obdržia odmenu a neminie ich zápis do Galérie talentov, uverejnený na stránke organizátora.

Poznámka: V roku 2021 sa súťaž nekonala pre pandémiu ochorenia Covid 19.

​​​​​​​Text: Dušan Guman

Čo treba vedieť o koronavíruse

Marec 2024

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-
-
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]