Autor textu: Mgr. Beáta Molnárová
21.11.2022

18. ročník celoslovenského projektu NAJZAUJÍMAVEJŠIE PODUJATIE ŠKOLSKEJ KNIŽNICE k Medzinárodnému dňu školských knižníc

Do podujatia sa zapojili všetci žiaci našej školy, pedagógovia, asistenti učiteľa, sociálni pedagógovia, vychovávateľky.

Foto: Mgr. Beáta Molnárová

Dňa 24. októbra 2022 sme slávili na našej škole, v našej malej školskej knižnici Medzinárodný deň školských knižníc. Témou dňa bola: Ako máme radi našu školskú knižnicu s podtitulom: Milujeme svoju školskú knižnicu. Naša akcia v nadväznosti na celoslovenský projekt Najzaujímavejšie podujatie v školskej knižnici chcela poukázať na to, že školská knižnica je prenádherným miestom, ktoré ľudí vzdeláva, ale aj vychováva. Zároveň sme sa však snažili poukázať našim žiakom na to, že samotný pobyt v knižnici môže priniesť nevšedný zážitok, obohatenie, estetický pôžitok. Do podujatia sa zapojili všetci žiaci našej školy, pedagógovia, asistenti učiteľa, sociálni pedagógovia, vychovávateľky... Oslávili sme knižnicu už tradične v našom „rodinnom“ kruhu s rôznymi zaujímavými aktivitami, napr.: Knižničný kvíz, Tvoríme príbeh pre knižnicu o knižnici, Neobyčajné literárne postavy, Hľadanie „NAJ“ knihy, Vláčik, Autorská detektívna hra, Kráľovstvo kníh. Vytvorilo sa množstvo krásnych žiackych prác s nasledovnými témami: Uleť s knihou: Prečo čítať knihy? Malé formy ľudovej slovesnosti, Citáty o knihách a knižniciach, Plagát zo záložiek, Pravidlá v knižnici.

​​​​​​​Bola to vydarená akcia, ktorú veľmi pozitívne hodnotili aj naši žiaci, a chceme v nej aj naďalej pokračovať a zdokonaľovať sa. Aby sme sa spoločne, spoločnými silami pretvorili na spoločenstvo, ktoré má rado knihy, ktoré číta knihy, ktoré si váži knihy a ktoré rado navštevuje svoju peknú malú školskú knižnicu.

pic
Foto: Mgr. Beáta Molnárová
pic
Foto: Mgr. Beáta Molnárová
pic
Foto: Mgr. Beáta Molnárová
pic
Foto: Mgr. Beáta Molnárová
pic
Foto: Mgr. Beáta Molnárová
pic
Foto: Mgr. Beáta Molnárová
pic
Foto: Mgr. Beáta Molnárová
pic
Foto: Mgr. Beáta Molnárová
pic
Foto: Mgr. Beáta Molnárová
pic
Foto: Mgr. Beáta Molnárová
pic
Foto: Mgr. Beáta Molnárová
pic
Foto: Mgr. Beáta Molnárová
pic
Foto: Mgr. Beáta Molnárová
Čo treba vedieť o koronavíruse

December 2023

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-
-
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]