Autor textu: TASR
09.08.2022

UNIVERZITA TRETIEHO VEKU: V Humennom sa na ňu môžu prihlásiť dospelí a seniori

Trojročné štúdium je ukončené slávnostným odovzdaním osvedčenia o absolvovaní štúdia na univerzite tretieho veku.

Ilustračná snímka. FOTO TASR

Humenné 9. augusta (TASR) – Možnosť záujmového vzdelávania dospelých a seniorov v podobe štúdia na univerzite tretieho veku ponúka pre absolventov stredných a vysokých škôl mesto Humenné v spolupráci s Prešovskou univerzitou. Výučba v prvom ročníku trojročného štúdia sa začne v októbri, informovala samospráva na svojej internetovej stránke.

      "Vzdelávanie je určené populácii, ktorá má záujem rozšíriť, prehĺbiť a doplniť oblasť poznania či praktických zručností a ktorá dosiahla minimálnu vekovú hranicu 45 rokov," priblížilo mesto. Štúdium je trojročné, pričom prvý rok je všeobecný, v ďalších dvoch sa odborné prednášky líšia v závislosti od vybraného študijného odboru. Semester tvorí spravidla 14 vyučovacích hodín rozdelených do siedmich sústredení, ktoré prebiehajú formou prednášok a konzultácií. Trojročné štúdium je ukončené slávnostným odovzdaním osvedčenia o absolvovaní štúdia na univerzite tretieho veku.

      "Vzdelávanie v danom vzdelávacom programe sa otvára za predpokladu dostatočného počtu uchádzačov," podotklo mesto.

      Informácie o možnosti prihlásiť sa na štúdium na univerzitu tretieho veku sú dostupné na internetovej stránke mesta, bližšie informácie o štúdiu poskytnú záujemcom zamestnanci odboru školstva, kultúry, mládeže a športu mestského úradu.

Čo treba vedieť o koronavíruse

September 2023

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
Napíšte nám [email protected]