Autor textu: TASR
08.08.2022

Gröhling: Odchod Naďa i SaS z vlády by mal dôsledky aj pre zahraničnú politiku 

Úprimne ma prekvapilo stanovisko ministra obrany Jaroslava Naďa, ktorý zvažuje odchod z politiky, napísal Branislav Gröhling na sociálnej sieti.

Na archívnej snímke minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Bratislava 8. augusta (TASR) - Odchod ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽANO) spolu s SaS z vlády by mal závažné dôsledky aj pre zahraničnú politiku Slovenska. Tvrdí to minister školstva Branislav Gröhling (SaS).

      "Úprimne ma prekvapilo stanovisko ministra obrany Jaroslava Naďa, ktorý zvažuje odchod z politiky. Ak sa tak stane a zároveň Igor Matovič ostane ministrom financií, čo bude znamenať odchod štyroch ministrov SaS z vlády, bude to mať obrovské dôsledky aj pre zahraničnú reputáciu Slovenska," napísal Gröhling na sociálnej sieti.

      Gröhling si myslí, že minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nominant SaS) spolu s Naďom zásadným spôsobom určovali zahraničné smerovanie našej krajiny, nielen v otázkach zmluvy s USA, ale aj pri jasnom postoji k vojne na Ukrajine. "Verím, že nezvíťazí stranícky záujem a funkcia pre jedného človeka, ale zvíťazí záujem krajiny," dodal.

      Minister Naď sa vyjadril, že zvažuje odchod z politiky, podľa vlastných slov je z nej znechutený. Oznámiť to mal už aj premiérovi i lídrovi hnutia OĽANO. Za úvahami šéfa rezortu obrany o odchode z politiky vidia predstavitelia OĽANO "neprestávajúcu zbytočnú kampaň SaS proti OĽANO i vláde Eduarda Hegera".

      SaS vypovedala koaličnú zmluvu a žiada vypracovanie novej. Ich požiadavkou je aj odchod Matoviča z vlády. Ak sa ich požiadavky nenaplnia do konca augusta, ministri za SaS chcú podať demisiu.

Čo treba vedieť o koronavíruse

September 2022

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
Napíšte nám [email protected]