Autor textu: TASR
11.07.2022

Mestská časť Rača pripravila nový projekt materskej škôlky pri ZŠ Tbiliská 

Pre projekt novej škôlky pri ZŠ Tbiliská sme prerobili pôvodný projekt a získali nové stavebné povolenie, uviedol na sociálnej sieti starosta Rače Michal Drotován. 

Na archívnej snímke starosta mestskej časti Rača Michal Drotován. FOTO TASR - Martin Baumann

Bratislava 10. júla (TASR) - Bratislavská mestská časť Rača pripravuje výstavbu novej škôlky pri Základnej škole (ZŠ) Tbiliská. Mestská časť prerobila pôvodný projekt, vydané bolo aj nové stavebné povolenie. Aktuálne pripravuje podklady na verejné obstarávanie na zhotoviteľa stavby. Od Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR získala samospráva dotáciu 0,5 milióna eur. 

      "Pre projekt novej škôlky pri ZŠ Tbiliská sme prerobili pôvodný projekt a získali nové stavebné povolenie. Pôvodne sa tam navrhovala štvorpodlažná prístavba. Po zmenách bude stavba dvojpodlažná," informuje na sociálnej sieti starosta Rače Michal Drotován. 

      Harmonogram prác bude podľa neho nastavený tak, aby čo najmenej ovplyvnil školu a vyučovanie. Počas výstavby bude vybudovaná nová bránka pre deti od zastávky električiek, hlavný vstup tak bude bezpečný. Detské ihrisko bude naďalej slúžiť materskej škole i prvému stupňu základnej školy. Projekt počíta aj s vlastnou jedálňou pre škôlku, aj s vlastným parkoviskom. "Pri poklese detí v budúcnosti bude možné dané priestory prerobiť na potreby základnej školy," poznamenáva Drotován. 

      Na projekte začala samospráva pracovať po tom, ako sa v lete 2021 prvýkrát odvolali účastníci konania v prípade MŠ Kadnárova/Tramín. Starosta ubezpečuje, že táto škôlka je pre mestskú časť stále prioritou a je potrebná. Začiatkom budúceho týždňa chce preto opätovne podať žiadosť na 2,2 milióna eur na škôlku Kadnárova. Odvolanie účastníkov bude podľa starostu opäť putovať na Okresný úrad Bratislava.

      Podľa starostu však do budúcnosti nie je vylúčené, že projekt MŠ Kadnárova/Tramín sa zrealizuje skôr ako materská škola pri ZŠ Tbiliská. Jej realizácia je podľa neho o približne deväť mesiacov až rok rýchlejšia, keďže má ísť o drevostavbu.

Čo treba vedieť o koronavíruse

September 2022

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
Napíšte nám [email protected]