Autor textu: TASR
06.07.2022

Do Logickej olympiády sa doteraz zapojilo viac ako 23.000 žiakov

Organizátori ocenili tých, ktorí sa na úspešnom podujatí a desaťročnej tradícii podieľali najviac.

Foto: Peter Holdok, PF PU

Prešov 6. júla (TASR) - Súťaž intelektovo nadaných žiakov s názvom Logická olympiáda má za sebou desať súťažných ročníkov. Počas nich sa do súťaže zapojilo viac ako 23.000 nadaných žiakov základných škôl a osemročných gymnázií do 15 rokov z celého Slovenska. Organizátori ocenili tých, ktorí sa na úspešnom podujatí a desaťročnej tradícii podieľali najviac. TASR o tom informovala hovorkyňa Prešovskej univerzity (PU) v Prešove Anna Polačková.

"Spolupráca pedagogickej fakulty (PF) a Centra pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Sabinove priniesla obrovský úspech vo forme desaťročie prebiehajúcej Logickej olympiády, stretávaní sa nadaných detí z celého Slovenska a v neposlednom rade v možnosti výmeny skúseností pedagógov, ktorí pracujú s nadanými deťmi," bilancoval Ľuboš Lukáč, autor celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným, ktorý zároveň pôsobí ako interný doktorand na PF PU a učiteľ intelektovo nadaných žiakov.

pic
Foto: Peter Holdok, PF PU

Na pôde PF PU v Prešove, ktorá sa na súťaži roky organizačne podieľa, bolo v uplynulých dňoch hlavným nestorom súťaže odovzdaných deväť pamätných listov a jedno ocenenie in memoriam.

Logická olympiáda intelektovo nadaných žiakov je v súčasnosti najväčšou súťažou pre intelektovo nadaných žiakov základných škôl a osemročných gymnázií do 15 rokov. V priebehu jednotlivých ročníkov zaradili organizátori do programu ďalšie aktivity, medzi ktoré patria logické sústredenia, odborné semináre Rozumieme nadaným a Večer talentov, ktorý je stretnutím finalistov súťaže pred finálovým kolom Logickej olympiády.

Čo treba vedieť o koronavíruse

September 2022

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
Napíšte nám [email protected]