Autor textu: TASR
25.04.2022

Bojnická zoologická záhrada opäť hľadá najlepšieho mladého zoológa

Súťažiť sa bude opäť v štyroch kategóriách: materské školy, prvý stupeň základných škôl (ZŠ), druhý stupeň ZŠ a stredné školy.

Na archívnej snímke ťava a Bojnický zámok. FOTO TASR - Radovan Stoklasa

Bojnice 25. apríla (TASR) - V Bojniciach sa opäť stretnú záujemcovia o svet fauny a flóry, aby si zmerali svoje vedomosti. Národná zoologická záhrada v Bojniciach spolu s Centrom voľného času Junior Bojnice a Knižnicou Jána Kollára v Kremnici spustili štvrtý ročník Slovenskej Zoo Lympiády, ktorá má za cieľ vybrať najlepšieho mladého zoológa Slovenska. Informoval o tom hovorca zoo Pavel Procner.

Organizátori už spustili online prihlasovanie, ktoré potrvá do 3. mája. Samotná súťaž sa bude konať 28. júna v Národnej zoo Bojnice. Súťažiť sa bude opäť v štyroch kategóriách: materské školy, prvý stupeň základných škôl (ZŠ), druhý stupeň ZŠ a stredné školy. "Pre súťažiacich sme opäť pripravili štyri témy pod vedením odborných garantov: ochráňme život v korunách stromov, ochráňme život vo vzduchu a pod hladinou, ochráňme život v lese pomocou pobytových znakov a skúsme žiť v súlade s prírodou," priblížil Procner. V rámci prípravy podľa neho prichystali organizátori i dobrovoľné prednášky, na ktoré sa môže každý súťažiaci pri registrácii prihlásiť.

"Cieľom Slovenskej Zoo lympiády je zvýšiť záujem detí, žiakov a študentov slovenských škôl o zoológiu, ekológiu a ich environmentálne povedomie. Súčasne má prispieť k zlepšeniu informovanosti a angažovanosti v otázkach životného prostredia a k zvýšeniu environmentálneho povedomia verejnosti vrátane posilnenia spolupráce a komunikácie so zainteresovanými skupinami," skonštatoval Procner.

Všetky potrebné informácie nájdu súťažiaci na internetovej stránke www.zoo-lympiada.sk. 


Čo treba vedieť o koronavíruse

Február 2024

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
-
-
-
Napíšte nám [email protected]