Oficiálny portrét prezidenta SR je možné objednať TU
Autor textu: Zuzana Peternai
14.03.2022

eTwinning ukončil fašiangy festivalom

Vzdelávací festival sa uskutočnil v Žiline

Foto: Účastníci festivalu

Bratislava 14.03.2022 (Skolske.sk)

eTwinning vzdelávací festival sa konal v dňoch 17. – 19. februára 2022 v hoteli Holiday Inn v Žiline. Bol určený pre učiteľov materských, základných aj stredných škôl, ktorí sa chcú zapojiť do medzinárodnej spolupráce škôl. Začiatočníci sa dozvedeli viac o programe eTwinning, naučili pracovať s prostredím eTwinning Live a virtuálnou triedou TwinSpace. Pokročilí dostali tipy na užitočné online nástroje, ktoré využijú nielen v projektoch, ale aj počas vyučovania. Odborní lektori sa venovali aj témam eSafety, wellbeingu v škole, ako aj možnostiam, ktoré ponúka Erasmus+. Samozrejme nechýbali ani príklady úspešných eTwinning projektov z rôznych slovenských škôl.

pic
Foto: text

Po privítaní účastníkov Katarínou Hrbáňovou, koordinátorkou národnej podpornej organizácie (NSO) programu eTwinning nasledovali hodnotné prednášky, príklady skvelých realizátorov úspešných projektov, kde ambasádorky ukázali, vďaka akým projektovým aktivitám sa im podarilo získať Európsky certifikát kvality. V závere dňa Kornélia Lohyňová poukázala na dôležitosť pohody a uvoľnenej atmosféry na škole, tzv. well-beingu.   

pic
Foto: text

Nasledujúci deň festivalu sa účastníci rozdelili na začiatočníkov a pokročilých podľa skúseností s programom eTwining. Na paralelných workshopoch sa jedni zorientovali v eTwinning Live a naučili sa funkcionality projektového prostredia Twinspace, druhí sa venovali online nástrojom vo vzdelávaní nielen na spestrenie vyučovacieho procesu, ale aj na obohatenie projektovej práce. Skúsená eTwinning ambasádorka Zuzana Mészárosová prezradila, čo všetko by mal obsahovať eTwinning projekt, aby bol naozaj kvalitný.

pic
Foto: Workshop pre začiatočníkov
pic
Foto: Workshop pre pokročilých
pic
Foto: Z. Mészárosová

Poobedie bolo venované e-bezpečnosti, kde zakladatelia spoločnosti Edutime Zdeněk Heteš a Václav Fišer názornými ukážkami z ich praxe poukázali na dôležitosť zálohovania dát, silných hesiel, na obozretnosť pri elektronickej komunikácii, na GDPR a autorské práva, a navrhli vyskúšať zaviesť na škole aspoň raz ročne OFF-LINE deň. Na ďalšom seminári ukázali množstvo elektronických robotov na použitie vo výučbe hociktorého predmetu od veľmi jednoduchých ako Ozobot, Pro-Bot auto, Bee Bot, Blue Bot až po pokročilejšie ako Lego Wedo 2, Lego Spike, Lego Boost, Mindstorms, SAM Lab, Micro:bit, Arduino alebo Tello. 

pic
Foto: Roboti vo vyučovaní

Záverečný deň bol skvelým ukončeným trojdňového festivalu - doobedie bolo venované programu Erasmus+ a možnostiam prepojenia oboch programov. V úvode Michaela Bogdanová, pracovníčka Národnej agentúry programu Erasmus+ pre vzdelávanie a odbornú prípravu (SAAIC) predstavila program Erasmus+ a projektové možnosti v školskom vzdelávaní. Nasledovali ukážky realizovaných projektov Erasmus+ cez prostredie eTwinning a praktické rady na implementáciu projektu Erasmus+ do Twinspacu. V závere si účastníci vyskúšali rolu žiaka pomocou online hry Kahoot. Učitelia odchádzali s množstvom inšpirácií a nabití energiou, ktorá im dúfame zydrží aspoň do konca školského roka.

pic
Foto: Michaela Bogdanová zo SAAIC
pic
Foto: Záverečný Kahoot kvíz

November 2024

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
Napíšte nám [email protected]