Autor textu: TASR
10.01.2022

Rezort školstva odporúča žiakom po predĺžených prázdninách vrátiť sa naspäť k rutine

Žiaci nemajú zabúdať ani na svoje fyzické zdravie. Rezort školstva odporúča, aby sa školáci riadili aktuálnymi informáciami o pandemických opatreniach.

Na snímke deti v triede počas otvorenia nadstavby školy a návratu detí do škôl na Základnej škole s materskou školou Ružindol 10. januára 2022.  - Jar

Bratislava 10. januára (TASR) - Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR odporúča žiakom po predĺžených prázdninách vrátiť sa naspäť k svojej rutine. Štátna tajomníčka rezortu školstva Svetlana Síthová na sociálnej sieti uviedla, že návrat k pravidelným návykom pomôže žiakom uľahčiť návrat do školy.
      
"Hovorte o tom, ako sa cítite s učiteľom, so školským psychológom, rodičom, priateľom alebo anonymne na linkách pomoci," radí rezort školstva žiakom. Okrem toho tiež odporúča, aby sa žiaci stretávali a komunikovali so svojimi spolužiakmi a priateľmi, ale rovnako aj to, aby boli k sebe vnímaví a všímali si svojich spolužiakov. "Ak si myslíte, že váš priateľ či spolužiak prežíva náročné obdobie, je dobré ho osloviť a ponúknuť mu podporu," uviedli z rezortu školstva.
      
Žiaci nemajú zabúdať ani na svoje fyzické zdravie. Rezort školstva odporúča, aby sa školáci riadili aktuálnymi informáciami o pandemických opatreniach. Ministerstvo taktiež radí žiakom, aby si skontrolovali rozvrh, aby vedeli, aké hodiny budú mať a pripravili si pomôcky a učebnice. "Je v poriadku cítiť celý rad emócii pri návrate do školy," poznamenali z ministerstva.
      
Zároveň dodali, že žiaci sa nemajú trápiť z dôvodu horších známok.

Čo treba vedieť o koronavíruse

August 2022

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]