Autor textu: TASR
13.09.2021

Rezort školstva podporuje duševnú pohodu pomôckou pre školy

Okrem nej majú školy k dispozícii aj linku podpory pre učiteľov.

Ilustračná snímka, FOTO TASR/AP

Bratislava 13. septembra (TASR) - Posledné dva školské roky boli poznačené pandémiou a tiež náročnými situáciami, preto rezort školstva do svojich priorít pridal aj podporu duševného zdravia. Ministerstvo pod taktovkou štátnej tajomníčky rezortu školstva pre národnostné školstvo, inkluzívne a celoživotné vzdelávanie Svetlany Síthovej pripravilo aplikačnú pomôcku, ktorá bude návodom, ako pomôcť žiakom pri možných duševných ťažkostiach. TASR o tom v pondelok informoval odbor komunikácie a marketingu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR.  

Rezort školstva v spolupráci s odborníkmi pracujúcimi v akademickom prostredí, teréne, školách, poradenskom i neziskovom sektore pripravil aplikačnú pomôcku pre školy na podporu duševného zdravia. "Pomôcka je krátkym pripomenutím toho, ako postupovať v náročnejších situáciách, ako komunikovať so žiakmi tak, aby sme pôsobili preventívne voči duševným ťažkostiam žiakov. Zároveň je návodom, ako postupovať pri identifikácii možných duševných ťažkostí a následnej pomoci a podpory pri ich adaptívnom zvládnutí," priblížila Síthová. 

Okrem nej majú školy k dispozícii aj linku podpory pre učiteľov. Kontaktovať ju môžu všetci pedagógovia, ktorí potrebujú psychologickú pomoc a sprevádzanie v rozličných pracovných aj osobných situáciách. Linka podpory pre učiteľov ponúka anonymnú a bezplatnú psychologickú pomoc. Linka podpory pre učiteľov ponúka na výber dva prostriedky pomoci - telefónne číslo 0800 221 323 každý deň od 14.00 do 18.00 h alebo e-mail [email protected] "Venujme menej pozornosti toxickým veciam, javom a ľuďom. Nezabúdajme na pozitívne naladenie, zamerajme sa na pozitívne veci a podnety," zdôraznila v Deň pozitívneho myslenia, ktorým je práve 13. septembra, štátna tajomníčka. 

Čo treba vedieť o koronavíruse

September 2021

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
Napíšte nám [email protected]