Oficiálny portrét prezidenta SR je možné objednať TU
Autor textu: Mgr. Monika Marjová a PaedDr. Jozef Tomko
27.04.2021

DEŇ ZEME U NÁS v Michalovciach

Deň zeme, ktorému patrí v kalendári 22.4., oslávili žiaci Strednej odbornej školy obchodu a služieb, Školská 4 z Michaloviec v spoločnosti n. o. SEEDS v rámci projektu Vedieť viac.

Foto: Mgr. Monika Marjová a PaedDr. Jozef Tomko

Bratislava 27.04.2021 (Skolske.sk)

pic
Foto: Mgr. Monika Marjová a PaedDr. Jozef Tomko

Súčasťou ekologicky motivovaného sviatku „zeleného“ dňa boli, aj napriek špecifickým podmienkam dištančného vzdelávania, zaujímavé enviro akcie. Žiaci sa zúčastnili online webinárov, ktoré realizovala nezisková organizácia SEEDS v rámci projektu VEDIEŤ VIAC.

Interaktívne prezentácie na témy - Čo sa deje s našou planétou a Voda – vec, nie úplne samozrejmá - prostredníctvom aplikácie ZOOM prednášala environmentalistka Katarína Hazuchová. Študenti sa dozvedeli mnohé zaujímavosti a podnetné informácie o vode a závislosti od nej, o zemských zdrojoch, ktoré potrebujeme na prežitie, o prírodných katastrofách, otepľovaní, topení sa ľadovcov, nedostatku pitnej vody. Zo zapojených žiakov tried 1. C, 4. B, 5. B, 2. C a 3. B boli najaktívnejší Martin Chomič, Michal Mikita, Marta Bajuszová, Ivana Kočišová a Pavol Ihnacik, ktorí získali atraktívne ceny. Dievčatá 2. E triedy (Eunika Kovácsová, Bibiana Macková) prezentovali svoju kreativitu, zručnosť a ekologické cítenie formou tvorby EKO výrobkov z nepotrebného materiálu, čo malo za cieľ naznačiť potrebu jeho recyklácie.

pic
Foto: Mgr. Monika Marjová a PaedDr. Jozef Tomko

K rozšíreniu ekologických poznatkov prispeli aj žiaci 3. A triedy tvorbou tajničky, ktorú si môže každý vyskúšať. Ekologické povedomie podporili aj žiaci 2.A triedy znížením produkcie odpadu, následnou separáciou, kompostovaním tak v okolí svojho bydliska, ako aj priamo v ňom. Musí nám záležať na prírode, na jej obnove a ochrane, pretože pre zdravý život potrebujeme kvalitné životné podmienky. Veríme, že sa nám podarilo rozšíriť spoločnosť podporovateľov takýchto aktivít pre zlepšenie stavu životného prostredia na našej planéte Zem. Všetkým pekne ďakujeme a tešíme sa na budúcu spoluprácu.

Súvisiace články:
https://skolske.sk/clanok/56066/vediet-viac
https://skolske.sk/clanok/56315/den-vody-v-trebisove
https://skolske.sk/clanok/56356/u-nas-novota-v-australii-stara-vec
​​​​​​​https://skolske.sk/clanok/56479/india--zkazdeho-rozka-troska 

Jún 2024

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]