11. novembra ukrajinská vláda vyhlásila „víkendovú karanténu“. To znamená, že v sobotu a v nedeľu platí zákaz vychádzania, ostatné dni všetko funguje v normálnom režime. Veľa ľudí ale opatrenia nedodržia a cez víkend je stále veľa ľudí von.
Podľa premiéra Denisa Šmygala umožnila víkendová karanténa stabilizovať situáciu so šírením COVIDu-19. „Mali sme pozitívny výsledok. Na konci víkendovej karantény 30. novembra v predchádzajúcom týždni sme dostali o šesťtisíc prípadov menej, ako sme očakávali. Posilnené opatrenia cez víkend trochu stabilizovali situáciu v nemocniciach. Dochádza k vyrovnaniu situácie s obsadenosťou postelí... Toto nám umožňuje odstrániť tieto obmedzenia a cez víkendy a všedné dni budú v celej krajine platiť obmedzenia pre „oranžovú“ zónu“", uviedol Šmygal.
Situácia v nemocniciach však nie je taká dobrá. Správy o nedostatku kyslíka pre pacientov s koronavírusom v nemocniciach čoraz viac prichádzajú z rôznych oblastí Ukrajiny. Ľudia sú nútení kupovať koncentrátory kyslíka a zachraňovať sa sami. V nemocniciach nie sú miesta pre nikoho. Často sa stáva, že pracovníci sanitky prichádzajú so svojimi teplomermi, ktoré vykazujú vyššiu teplotu, ako je v skutočnosti, a odmietajú pacientov hospitalizovať. Nie je možné získať bezplatný test na koronavírus. V bezplatných klinikách ľudia musia čakať na test niekoľko týždňov. V inom prípade musia platiť viac ako 30 eur za jeden test.