Autor textu: Školské.sk
23.01.2020

Objavte šialené počasie a prírodné javy s Katastrofickým denníkom Katy Strofovej!

Krstnou mamou bude Táňa Pauhofová.

Foto: Slovart

Bratislava 23.01.2020 (Skolske.sk)

Tresky plesky je animovaný seriál RTVS pre deti, ktoré sa chcú zábavnou formou dozvedieť viac o prírodných javoch. Vydavateľstvo SLOVART v spolupráci s autorským tímom   J. Šlauka, V. Kocourková a S. Hrušovská k tomuto seriálu vydalo knihu s názvom Katastrofický denník Katy Strofovej. Kniha je inšpirovaná seriálom Tresky plesky.

23. januára 2020 sa malí nadšenci môžu tešiť na skvelé uvedenie knihy: Katastrofický denník Katy Strofovej, ktoré sa uskutoční o 17:30 h v Štúdiu 5  na Mýtnej ulici 1 v budove Slovenského rozhlasu. Krstnou mamou nebude nikto iný, ako Táňa Pauhofová, ktorá nadabovala seriálovú postavu Katy Strofovej. A to nie je všetko! Účastníkov určite poteší aj premietanie z nového seriálu.
​​​​​​​
A o čom je kniha? Neohrozená reportérka Kata Strofová si pre deti pripravila cestovateľský denník, v ktorom sa spolu vydajú po mori na opustený ostrov, kde sa pozrú na to, ako funguje sopka! Následne odletia do vesmíru, aby zistili ako vznikajú blesky a tiež nakuknú aj do stredu tornáda. Na záver spolu zdolajú snežné hory plné nebezpečných lavín. Spolu s Katou malí zvedavci zistia, že učiť sa nové veci môže byť naozaj zábavné.

S nápadom urobiť seriál o prírodných javoch prišla režisérka Veronika Kocourková, ktorá sa v detstve chcela stať meteorologičkou. Oslovila producentku Simonu Hrušovskú a tvorivej dvojici už nič nestálo v ceste.

Veľkú rolu pri príprave seriálu a knihy zohrali aj samotné deti. Veronika si s nimi kreslila a spolu určovali farebnosť seriálu (sýte „šialené“ farby). Vďaka priamej spolupráci zistili aj to, čoho sa deti báli. Nepáčili sa im výrazné zuby na postavičkách a tak ich museli upraviť. V seriáli vystupuje vyše 200 rozličných postavičiek a s niektorými z nich sa deti stretnú aj v knihe. Autorky spolupracujú aj s fyzičkou Zuzanou Chovanovou, ktorá im vysvetľuje princípy javov.

O autorkách
Seriál Tresky plesky vyrába produkčná firma Superfilm. V roku 2015 ju v Bratislave založili producentka Simona Hrušovská a režisérka Veronika Kocourková. Primárne sa venujú produkcii animovaných filmov pre deti a mládež a edukačným formátom. Viac sa dozviete na: www.treskyplesky.sk

Čo treba vedieť o koronavíruse

Júl 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-

Prehľad udalostí:

· Deň nezávislosti Bieloruskej republiky (štátny sviatok)
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131