Autor textu: TASR
17.01.2020

Aneta Langerová a Korben Dallas zverejnili klip Rozhodnutia

 Hudba k Rozhodnutiam vznikala v prešovskom štúdiu Experientia.

Foto: Tomáš Benedikovič

Bratislava 17.01.2020 (Skolske.sk)

Speváčka Aneta Langerová a skupina Korben Dallas pripravujú spoločné turné a nahrávajú novú EP platňu. Na úvodnom singli Rozhodnutia sa speváčka aj bratislavská formácia predstavujú v novej polohe. TASR informoval manažér skupiny Matúš Németh.

      „Chlapci sa ma opýtali, či viem spievať po slovensky a či viem rapovať. Po úvodnom šoku sa ukázalo, že to ide,“ hovorí Langerová.

      „Z tejto pesničky ide čistá radosť, pri jej nahrávaní sme sa veľmi zabavili,“ dodáva frontman Korben Dallas Juraj Benetin. „Všetky spoločné pesničky budú úplne iné, niektoré sú veselé, niektoré vážne, niektoré sú v češtine, iné po slovensky, sú tam duetá, aj skladby, kde spieva iba jeden z nás. Ale všetky spája snaha nájsť jedinečný spoločný výraz, ktorý sa bude líšiť od toho, čo robíme každý samostatne.“

      Hudba k Rozhodnutiam vznikala v prešovskom štúdiu Experientia, kde ju produkoval, zaznamenal a mixoval Ľuboslav Petruška, gitarista Korben Dallas. „Cieľom bolo neobmedzovať sa žiadnymi zaužívanými rutinami, nahrávanie si vyslovene užiť a pri tom čo najvernejšie zachytiť živosť daného momentu a interakcie medzi hudobníkmi s ľahkosťou, akú zažívame pri hraní na koncertoch. Za seba môžem s nadšením povedať, že sa to úplne podarilo,“ doplnil Petruška.

      V súčasnosti sú dokončené tri skladby, v závere januára sa hudobníci opäť stretávajú na sústredení v Prešove, kde dokončia zvyšok materiálu. S Langerovou pocestuje na východ Slovenska aj čelistka a pesničkárka Dorota Barová, ktorá hrá v jej kapele a pôsobí s členmi Korben Dallas vo formácii Tugriki.

      Klip k Rozhodnutiam vznikal pri nahrávaní spevov v štúdiu Cobra Sound v Rusovciach pri Bratislave. „Keď sme skončili s nahrávaním, povedali sme si, že zavezieme Ľuba na vlak do Prešova a cestou natočíme klip. Nastúpili sme s chlapcami do auta, moja dvorná fotografka Helena Kadlčíková si sadla na miesto závozníka a keď sme o 20 minút neskôr zastali na bratislavskej Hlavnej stanici, základ klipu bol hotový,“ uviedla Langerová.


​​​​​​​
      Cestou naspäť do štúdia si Langerová s Benetinom ešte zatancovali na parkovisku, tanečnou vsuvkou prispel aj bubeník Ozo Guttler. Pribudlo ešte niekoľko záberov z Prahy a podklady boli kompletné. Aj konečný tvar klipu je výsledkom československej spolupráce, spracovanie materiálu si zobral na starosť slovenský filmár Lukáš Kodoň, strih robil Martin Štiavnický.

      Druhým singlom z EP bude pesnička Konečne. Celá nahrávka bude zverejnená pred začiatkom spoločného turné a bude dostupná v digitálnej distribúcii Supraphonu. Fyzický nosič vyjde len v limitovanej edícii a predávať sa bude iba na koncertoch.

      Koncertný program na turné bude zložený z troch častí, okrem spoločného materiálu zahrajú Korben Dallas aj Langerová so svojou skupinou vlastné skladby. Ako hosť sa na koncertoch predstaví aj Dorota Barová. Spoločné turné začnú 24. marca v Olomouci, slovenskú časť turné otvoria 3. apríla v Trenčíne, ďalšími zastávkami budú Banská Bystrica (4. 4.), Košice (5. 4.), Žilina (7. 4.) a Bratislava (8. 4.).

Čo treba vedieť o koronavíruse

Júl 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-

Prehľad udalostí:

· Deň hlavného mesta Astany (štátny sviatok, Kazachstan). Medzinárodný deň bozkávania
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131