Autor textu: Školské.sk
11.12.2019

Drobci a ich dobrodružstvá pokračujú

Nové animované rozprávky deti potešia vo vianočnom vysielaní RTVS.

Foto: Slovart

Bratislava 11.12.2019 (Skolske.sk)


Dvaja malí nezbedníci Ben a Tom, ktorých deti poznajú z televíznych večerníčkov a knihy, sú tu opäť. Druhé pokračovanie veselých príbehov odvážnych bratov, ktorí spoznávajú svet, vydalo Vydavateľstvo SLOVART pod názvom Drobci 2. Dobrodružstvá pokračujú. Nové animované rozprávky deti potešia vo vianočnom vysielaní RTVS.

Drobci je úspešný animovaný seriál pre predškolákov, ktorý vyrába spoločnosť objectif v koprodukcii so Slovenskou televíziou a s finančnou podporou Audiovizuálneho fondu. Podľa animovaného seriálu následne vzniká literárna verzia príbehov.

 

Drobci rozprávajú o tom, s čím všetkým a na čo všetko sa dokážu hrať dvaja malí bratia. Hravo tak učia ostatné deti poznávať rozdiely medzi súperením a solidaritou.

Hovorí autorka Vanda Raýmanová. Obe postavy nahovorila Petra Polnišová a na výrobe sa podieľa celý rad úspešných tvorcov. Autormi scenárov a ich literárnej verzie sú Juraj Raýman a Vanda Raýmanová, ktorá na réžii spolupracuje s Michalom Strussom a na designe s Ivanou Šebestovou. Hudobnú zložku má na starosti oceňovaný hudobník Michal Novinski. Seriál ma v súčasnosti 13 dielov a poznajú ho deti nielen na Slovensku, ale aj v Čechách a Slovinsku.
 
O knihe
V druhom pokračovaní veselých večerníčkových príbehov sa dozviete, s čím všetkým a na čo všetko sa dokážu hrať dvaja malí bratia – nezbedník Ben a mudrlant Tom. Vysedia z vajíčka kuriatko, alebo sa im vyliahne nebezpečný bratožravý dinosaurus? Podarí sa im vymyslieť niečo, čo ešte nikto nevymyslel? Ako dopadne ich odvážny boj so zlým počasím? Čo sa stane s ich bratskou láskou, keď si športovanie pomýlia so súťažením? Dokáže Tom vyliečiť Bena zo zlatej horúčky a pošťastí sa Benovi urobiť pre Toma najlepšiu oslavu na svete? Čítajte a dozviete sa.
 
 
 
 
 
 

Čo treba vedieť o koronavíruse

August 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131