Úspešní žiaci a študenti si prevzali Výročnú cenu primátora

Cieľom je motivovať študentov k špičkovým výkonom.

Nové Mesto nad Váhom 5. júla (Skolske.sk)

Výročnú cenu primátora Mesta Nové Mesto nad Váhom Jozefa Trstenského za mimoriadne úspechy žiakov a študentov škôl si prevzalo spolu 20 žiakov a študentov základných a stredných škôl. Ocenenia boli udelené primátorom mesta Jozefom Trstenským pri príležitosti 756. výročia prvej písomnej zmienky o meste Nové Mesto nad Váhom v rámci osláv Dni Mesta 7. júna.
Výročná cena primátora Mesta Nové Mesto nad Váhom v oblasti výchovy a vzdelávania je morálne ocenenie žiakov základných a stredných škôl zriadených na území mesta v príslušnom školskom roku za významné úspechy dosiahnuté v oblasti výchovy a vzdelávania. Cieľom ocenenia je motivovať žiakov a študentov k špičkovým výkonom, podporovať zvyšovanie kvality a konkurencieschopnosti škôl, úrovne výchovy a vzdelávania, rozvoj talentu, morálnych kvalít a humánnosti žiakov.

V kategórii základných škôl a osemročných gymnázií bolo udelených trinásť ocenení.

Peter Václavek
Peter Václavek získal Výročnú cenu primátora za mimoriadne úspechy v oblasti spoločenskovedných predmetov. Je žiakom 9. ročníka Spojenej školy sv. Jozefa - ZŠ. Jeho najväčším úspechom je 2. miesto v celoštátnom kole olympiády z nemeckého jazyka, 1. miesto v celoštátnom kole technickej olympiády a 6. miesto v celoštátnom kole olympiády zo slovenského jazyka. Cenu primátora získal už tretíkrát.

Matúš Hrušovský
Matúš Hrušovský získal Výročnú cenu primátora za mimoriadne úspechy v oblasti prírodovedných predmetov. Je žiakom 8. ročníka Spojenej školy sv. Jozefa – ZŠ. Jeho najväčším úspechom je 1. miesto v celoštátnom kole technickej olympiády a 1. miesto v krajskom kole polytechnickej súťaže žiakov Trenčianskeho kraja.

Eliška Hlaváčová, Anna Vojteková, Vanesa Samborská, Michal Antal, Adam Mikláš, Natália Letrichová, Klára Hasidlová, Nikol Nešťáková, Adela Šebeňová
Eliška Hlaváčová, Anna Vojteková, Vanesa Samborská, Michal Antal, Adam Mikláš, Natália Letrichová, Klára Hasidlová, Nikol Nešťáková, Adela Šebeňová získali Výročnú cenu primátora za mimoriadne úspechy v oblasti kultúry a umenia. Žiaci a absolventi ZŠ na Ul. kpt. Nálepku získali 3. miesto v celoslovenskej súťaži Jazykový kvet - prednes poézie, prózy a dramatizácií v cudzích jazykoch, za divadelné predstavenie v anglickom jazyku Ezopove bájky. Cena bola udelená za predchádzajúci školský rok, pretože finále súťaže sa uskutočnilo až po udelení Výročných cien primátora počas osláv Dňa mesta 2018.

Tomáš Grajcarík
Tomáš Grajcarík získal Výročnú cenu primátora za mimoriadne úspechy v oblasti športu. Je žiakom 9. ročníka ZŠ na Odborárskej ul. Jeho najväčším úspechom je 1. miesto v celoštátnom kole atletických pretekov SAZ v cezpoľnom behu, 1. miesto v celoštátnom kole atletických pretekov v cezpoľnom behu na školských majstrovstvách SR, titul Majster SR na halových majstrovstvách v behu na 300 m a 800 m. Cenu primátora získal už tretíkrát.

Nicolas Alex Kaluža
Nicolas Alex Kaluža získal Výročnú cenu primátora za mimoriadne úspechy v oblasti športu. Je žiak 5. ročníka ZŠ na Odborárskej ul. Jeho najväčším úspechom je titul Majster SR v krasokorčuľovaní v kategórii mladšie nádeje, 2. miesto na medzinárodných pretekoch v krasokorčuľovaní v Bratislave a 3. miesto na medzinárodných pretekoch v krasokorčuľovaní v Budapešti.

V kategórii stredných škôl bolo udelených sedem ocenení.

Anna Gerová

Anna Gerová získala Výročnú cenu primátora za mimoriadne úspechy v oblasti spoločenskovedných predmetov. Je študentkou 3. ročníka Gymnázia M. R. Štefánika. Jej najväčším úspechom je 3. miesto v celoštátnom kole medzinárodného programu Mladí reportéri pre životné prostredie, 2. miesto v krajskom kole a 6. miesto v celoštátnom kole SOČ – odbor životné prostredie.

Martin Tisoň, Martin Muca
Martin Tisoň a Martin Muca získal Výročnú cenu primátora za mimoriadne úspechy v oblasti prírodovedných predmetov. Študenti 4. ročníka Strednej priemyselnej školy získali 5. miesto v celoštátnom kole SOČ – tvorba učebných pomôcok – didaktické technológie.

Radoslav Macejka
Radoslav Macejka získal Výročnú cenu primátora za mimoriadne úspechy v oblasti technicko-odborných predmetov. Je študentom 3. ročníka Strednej priemyselnej školy. Jeho najväčším úspechom je 4. miesto v celoštátnom kole súťaže Zenit v elektrotechnike, 3. miesto v krajskom kole SOČ v odbore elektrotechnika, hardware, mechatronika, 8. miesto v celoštátnej vedomostnej súťaži Expert geniality show, 11. miesto v SR v medzinárodnej súťaži Matematický klokan.

Barbora Kukučková
Barbora Kukučková získala Výročnú cenu primátora za mimoriadne úspechy v oblasti technicko-odborných predmetov. Je študentkou 3. roč. SOŠ obchodu a služieb. Jej najväčším úspechom je 45. miesto z 12 454 účastníkov v celoštátnej vedomostnej súťaži Expert geniality show, titul Top expert, expert na svetobežník a expert na mozgolamy, medzinárodná bronzová cena Vojvodu z Edinburgu, 3. miesto za IBM prezentáciu v celoštátnej súťaži Veľtrh podnikateľských talentov 2019. Cenu primátora získala už druhýkrát.

Matúš Kočar
Matúš Kočar získal Výročnú cenu primátora za mimoriadne úspechy v oblasti športu. Je študentom 2. ročníka Strednej priemyselnej školy. Jeho najväčším úspechom je 1. miesto v medzinárodnej súťaži v crossfite v kategórii do 18 rokov v Nemecku a postup na celosvetovú súťaž a titul Majster SR vo vzpieraní juniorov.

Radka Paulechová
Radka Paulechová získal Výročnú cenu primátora za mimoriadne úspechy v oblasti športu. Je absolventkou Spojenej školy sv. Jozefa, v súčasnosti študentkou športového gymnázia v Žiline a členkou Akadémie Petra Sagana. Jej najväčším úspechom je titul Juniorská majsterka SR v cestnej cyklistike, dvojnásobná Juniorská majsterka SR v horskej cyklistike, víťazka slovenského pohára v MTB a 18. miesto na majstrovstvách sveta v MTB.