Autor textu: TASR
29.06.2019

O nástrahách na internete bude rozprávať nový slovenský film Kto je ďalší? 

Hudobne sa na filme podieľala aj Celeste Buckingham.

Foto: Zábery z nakrúcania filmu Kto je ďalší

Bratislava 29.06.2019 (TASR)

Internet môže byť nebezpečné miesto. Hovorí o tom aj nový slovenský film s názvom Kto je ďalší?, inšpirovaný skutočnými udalosťami z rôznych kontinentov. Tvorcovia snímky, ktorá rozpráva o kontroverzných témach, "o ktorých musíme hovoriť, lebo nikdy nevieme, kto je ďalší", prichádzajú s oficiálnym trailerom k novému filmu. TASR o tom informovala PR manažérka Olga Valentová.      Film režiséra Mira Drobného (Rytmus, sídliskový sen) je vyrozprávaný jazykom dnešnej generácie. Otvára aj tému sexuálneho zneužívania detí. Premiéra snímky je naplánovaná na 22. augusta, no už teraz sa teší mimoriadnym úspechom. "Kritické filmové oko festivalov nadchla aktuálnosť a jedinečnosť tém, ktorým sa venuje," poznamenala Valentová.

      Hudobne sa na filme podieľali speváčka Celeste Buckingham, slovenská raperka Aless Capparelli, britský spevák Liam Adams či americká hviezda, ktorá má na konte aj niekoľko nominácií na Grammy, Demi Lovato.

      Prvú skladbu priniesla speváčka Celeste Buckingham, ktorej pieseň Go Away sa ocitla aj v americkom hudobnom rebríčku Billboard. Emotívna pieseň s názvom #Voiceless má byť jej osobnou výpoveďou a aj preto sa Celeste rozhodla participovať na novom filme.

Mám osobné skúsenosti, ktoré sú podobné tým z filmu, čo sa týka príbehu sexuálneho zneužitia. Verím, že hudba je univerzálnym jazykom a že cez ňu vieme riešiť aj témy, ktoré sú niekedy až príliš náročné na bežnú debatu. Dúfam, že ľudia sa po zhliadnutí tohto filmu zamyslia nad svojimi blízkymi, ktorí si možno niečím podobným prešli alebo prechádzajú, a nebudú ich za to súdiť, ale práve naopak, im budú oporou. 

Celeste Buckingham      V hereckom obsadení figurujú mená ako Peter Brajerčík, autorka jedného zo soundtrackov Aless Capparelli, a nechýbajú ani hviezdy svetového formátu. Medzi nimi Brian Caspe, modelka Angela Nikolau, ktorá rada lozí po najvyšších budovách sveta, či mladí ruskí "rooftopperi" Vadim Makhorov a Vitalij Raskalov.

Čo treba vedieť o koronavíruse

September 2023

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
Napíšte nám [email protected]