Autor textu: TASR
19.06.2019

Akademický senát FF TU odmieta porušovanie pravidiel 

Doteraz bolo doručených 7 výpovedí z avizovaných 9. 

Foto: FFTU

Bratislava 19. júna (TASR)

Akademický senát Filozofickej fakulty Trnavskej univerzity (AS FF TU) sa na svojom stredajšom zasadnutí venoval aj medializovanej kauze výpovedí pedagógov z katedry filozofie. Vydal stanovisko, v ktorom odmieta porušovanie etických princípov a pravidiel akademického prostredia.

      "Filozofická fakulta je plne funkčná, existujúci študenti vo všetkých stupňoch štúdia aj noví uchádzači o štúdium majú vytvorené podmienky na štúdium aj pre úspešné absolvovanie štúdia na fakulte. Súčasné vedenie fakulty poskytuje záruku dôstojnej spolupráce so všetkými katedrami a všetkými pracovníkmi fakulty a vytvára dostatočný priestor na komunikáciu v rámci kolégia dekana, akademického senátu, stretnutí akademickej obce i osobných stretnutí," uvádza sa v stanovisku AS.

      V utorok (18. 6.) zverejnila katedra filozofie oznam, že na znak nesúhlasu s postupmi dekana FF, so zrušením programu Systematická filozofia, na ktorý sú naviazané aj habilitačné a vymenúvacie práva a programu Kognitívne štúdiá a vzhľadom na pretrvávajúce zasahovanie do kompetencií garantov a konanie nezlučiteľné s princípmi kolegiality a akademickými štandardmi podali výpovede pedagógovia katedry. 

      Dekan Erik Hrnčiarik v stredu TASR potvrdil, že mu bolo doteraz doručených sedem výpovedí z avizovaných deväť. Na štvrtok (20. 6.) pozval rektor TU Marek Šmid na spoločné stretnutie vedenie fakulty i pedagógov vo výpovedi.

Súvisiace články: 

​​​​​​​
Pedagógovia na katedre filozofie Trnavskej univerzity podali výpovede ​​​​​​​


Čo treba vedieť o koronavíruse

Júl 2022

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-
-
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]