Autor textu: TASR
23.05.2019

Školský web TASR má nový názov a dizajn 

Je súčasťou projektu TASR do každej školy.

Bratislava 23. mája (TASR)

Tlačová agentúra Slovenskej republiky (TASR) spúšťa nový školský web s názvom Školské.sk. Doména skolske.sk nahradí skolskyservis.sk, ktorý sa počas svojej existencie úspešne etabloval medzi najsilnejšími školskými webmi na Slovensku. V priebehu siedmich rokov uverejnil takmer 37.000 správ a vytvoril priestor pre žiakov, študentov a pedagógov na prezentáciu ich tvorby a názorov. 

      Portál skolske.sk je súčasťou projektu TASR do každej školy, v rámci ktorého agentúra sprístupnila všetkým školám na Slovensku bezplatne všetky svoje spravodajské databázy.

      Špecializovaný portál má moderný dizajn a ponúka nové možnosti pre žiakov i učiteľov z takmer tritisíc základných, stredných a vysokých škôl. Portál má vo svojom archíve uložené všetky uverejnené príspevky od spustenia projektu.

      TASR má v súčasnosti vybudovaný široký okruh spravodajcov zo škôl, ktorí pravidelne prispievajú svojimi správami a reportážami. Nový web má vlastný redakčný systém, ktorý vytvára prístup do administratívnej zóny pre prispievateľov. Všetci záujemcovia sa tak môžu podieľať na tvorbe obsahu stránky a využiť priestor na prezentáciu svojej školy a vlastných tvorivých aktivít. 

      Spravodajské materiály z agentúrneho servisu TASR môžu základné, stredné a vysoké školy využívať v rámci mediálnej výchovy, občianskej náuky, ale aj mimoškolskej činnosti, napríklad pri tvorbe školských časopisov či webových stránok. Informácie z databáz spravodajského servisu majú možnosť v rámci prípravy učebníc a interaktívneho vzdelávacieho obsahu bezplatne čerpať aj autori učebníc a dodávatelia interaktívneho vzdelávacieho obsahu. 

      Prístupové údaje škôl vrátane hesiel do agentúrneho spravodajského servisu TASR sa pre školy nemenia. V prípade, že používatelia svoje heslá už nemajú k dispozícii, agentúra im ich na požiadanie poskytne. Informácie o možnostiach registrácie prispievateľov prinesie web skolske.sk aj prostredníctvom newslettera.

Máj 2024

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-
Napíšte nám [email protected]