Autor textu: Archív
01.02.2014

Začalo sa to len nevinnou skúškou

Stratila som kamarátov aj samu seba. To všetko vďaka drogám.

Tomášov 1. marca (SkolskyServis.sk)

Povedala, že to je len na pár hodín. Ale zrazu som bola v klube a liepal sa po mne nejaký chlap. Zhnusila som sa. Išla som si poumývať tvár. WC boli špinavé, všade samé grafity. Išla som späť, bola som zrazu v eufórii.

Videla som ju, tú dokonalosť. Prebudila som sa v hotelovej izbe, nikde nikoho. Posadila som sa, zatočila sa mi celá miestnosť a neznáma sila ma hodila o posteľ. Bolo mi zle ako nikdy.

Počula som tečúcu sprchu. Napriek tej bolesti som sa postavila, zobrala si veci a odišla. Vyšla som na ulicu, hneď som sa zorientovala. Bývala som neďaleko. Nepamätala som si, čo sa udialo. Vlastne som bola aj celkom rada.

Prišla som domov, hodila veci na zem a išla do sprchy. Uvarila som si kávu a snažila sa s ňou znížiť tú bolesť. Rozmýšľala som. Napriek všetkému sa mi to páčilo. Ten okamih som si pamätala. Chcela som to zažiť znovu.

Ďalšiu noc som ju vyhľadala. Tentokrát mi dala tri tabletky. „Bude to silnejšie ako predtým.“ Dúfala som v to. Všetky som si zobrala naraz. Čo sa po chvíli dostavilo, bolo úžasné. Celý svet sa zrazu zastavil. Cítila som tlkot svojho srdca. Tep sa zrýchľoval. Môj mozog vnímal všetky teplé farby. Miešali sa spolu. Vyšla som na čerstvý vzduch. Nevedela som kam, ale išla som dopredu. Nevnímala som nič okolo seba. Iba dážď, ako na mňa dopadá. Slasť v tom daždi. Videla som to, čo som myslela, že neexistuje.

Bola som v inom svete. Mojom svete. Prebudila som sa na lavičke. Môj svet bol preč. Naspäť bola realita. Chcela som sa vrátiť späť...

Takto to pokračovalo, a každé piatky, víkendy. Žiaden alkohol. Iba drogy. Neostalo to pri tabletkách. Pokračovalo to marihuanou, ďalej tvrdšie drogy. Nemala som peniaze. Začala som klamať a požičiavať si. Flákala som školu. Nakoniec som sa tam ukázala len raz za mesiac.

Hádky s rodičmi som nezvládala. Stratila som kamarátov. Bolo mi to jedno. Prespávala som na ulici. Drogy boli mojím kamarátom.

Nedokázala som sa od toho odpútať. Môj svet bol ukrytý v drogách. Až kým som nestretla ju. Osoba, ktorá mi zmenila ten takzvaný život. Vtedy som si až uvedomila, ako hlboko som dokázala dôjsť len kvôli depresiám. Ako ma malé odpútavanie od môjho nezvládnuteľného života dostalo sem. Všetko toto som si uvedomila len kvôli nej. Ale nezvládla som sa z toho dostať sama. Podstúpila som dobrovoľné liečenie. Po skončení som začala odznova. Vrátila som sa k rodičom. Všetko som im vysvetlila.

Odpustili mi a začali veriť. Vrátila som sa späť do školy. Vďaka môjmu rozhodnutiu skončiť s drogami som cítila lásku.

Len vďaka nej som tam, kde som. Každý, kto prežíva podobné veci ako ja, prajem, aby našiel cestu ako ja a rozhodol sa s tým skončiť.

Autorka ilustrácie a textu: Michaela Vakoničová, VIII. A trieda, ZŠ Tomášov

Čo treba vedieť o koronavíruse

Júl 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-

Prehľad udalostí:

· Deň hlavného mesta Astany (štátny sviatok, Kazachstan). Medzinárodný deň bozkávania
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131