Autor textu: Archív
11.02.2014

CHýbaš mi! (Závislý na drogách!)

Týmto príbehom som len chcela povedať, aby ste nikdy neužívali drogy, alkohol, či iné látky. Ničíte svoj život aj život ľudí ktorí vás naozaj milujú !

Žarnovica 11. februára (SkolskyServis.sk) - Každý rodič miluje svoje dieťa. Či už má nadváhu, zlý zrak, zlé známky... Vždy to budú ich deti a budú ich milovať také, aké sú. No keď vás vaše dieťa viackrát sklame, je ťažké odpustiť....

Sedím na lavičke, počúvam zvuky prírody, keď zrazu si ku mne prisadne žena so slzami v očiach . V rukách držala fotku nejakého dieťaťa.

Prisunula som sa k nej a spýtala, čo sa deje. Začala mi rozprávať celý príbeh....

Nikdy si nič nezačni s ľuďmi o ktorých nič nevieš, toto boli jej prvé slová... Bola som mladá, mala som len 18. Niekedy v lete som spoznala Milana. Tváril sa, že ma miluje, no opak bol pravdou. Ani som sa nenazdala a bola som tehotná. Bola som už vo štvrtom mesiaci, dieťaťa som sa už nemohla vzdať. Po tom, ako som to oznámila matke, dostala som poriadny preplesk. Samozrejme, Milan odo mňa odišiel ......Žena zostala ticho, tak som sa jej spýtala, kto je na tej fotke. Rozplakala sa ešte viac ako predtým. Povedala „To bol môj syn“. Bol ? "Čo sa mu stalo", spýtala som sa.. .... Začalo to v ôsmom ročníku. Domov chodil neskoro, zle sa učil.. A čo bolo najčudnejšie, pýtal odo mňa veľa peňazí. Vždy som mu ich dala, myslela som si, že na čipsy, žuvačky, alebo tak.

Keď však raz vyšiel zo sprchy, obliekol si tričko s krátkym rukávom... , zrejme sa pozabudol, no hneď som to zbadala! Ruky mal dopichané. Keď som sa spýtala čo to je, nereagoval.

Zamkol sa v izbe, dokonca z nej ani nevychádzal. Začala som premýšľať, čo sa deje s mojim synom .. Odmietal odpovedať na moje otázky, ja som však už mala podozrenie, že ide o vážnejšie veci než som si myslela. Moje podozrenie sa potvrdilo, boli v tom drogy! Keď sme si to po čase vysvetlili, myslela som si, že to bude v poriadku. No ako Lukáš rástol, rástli s ním aj jeho problémy. S drogami neprestával, a mňa to ničilo, nevládala som.

Toľko som sa trápila, myslela som si, že od smútku umriem..

Už mal 20 a stále s tým neprestával, nevedela som čo robiť, na liečenia odmietal chodiť, odmietal aj vlastnú matku. Bez dávky bol taký nervózny, že ma dokonca raz aj zbil. To už presiahlo všetky hranice, v tej chvíli som mu pobalila veci a vyhodila na ulicu. Dlho sme sa nevideli, ale aj vtedy som sa oňho naozaj bála. V jedno ráno u mňa zaklopala na dvere polícia, hneď som vedela, že ide o Lukáša. Ukázali mi list na rozlúčku. Bolo tam moje meno, a pár viet. Posledná veta bola „MILOVAL SOM ŤA, NIČIL SOM ŤA, NECHCEL SOM TO ! ! „ „Verím že sa stretneme tam HORE, a ty mi odpustíš, všetko ti vynahradím !

Týmto príbehom som len chcela povedať že neužívajte drogy, alkohol, či iné látky. Ničíte svoj život aj život ľudí ktorí vás naozaj milujú !

Juliana Beťková, 7.C, Základná škola Fraňa Kráľa, Žarnovica

Čo treba vedieť o koronavíruse

Júl 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-

Prehľad udalostí:

· Svetový deň alergii, Deň videohier
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131