Autor textu: Archív
10.02.2014

Príbeh o Edovi

Tento príbeh by mal byť ponaučením pre všetkých mladých ľudí.

Bratislava 10. februára (SkolskyServis.sk) - Tento príbeh je o chalanovi menom Edo. Nemal to chalan vôbec v živote ľahké. Mal dvoch súrodencov a on bol najmladší. Jeho rodičia pili. Bol to veľmi smutný pohľad na nich. Nebol deň, aby jeho rodičia nešli do obchodu, nekúpili si fľašku alkoholu a nenaliali si. Z jeho bratmi to taktiež nebolo ružové. Boli dni, kedy boli doma, ale aj dni, kedy sa týždeň neukázali - oni zase siahli po drogách. Edo to mal veľmi ťažké, z každej strany sa naňho tlačili otázky - Mám to aj ja vyskúšať? Aký budem mať z toho pocit?

Napokon si Edo povedal, prečo aj on by si nemohol šnupnúť nejaký ten herák, veď to nie je nič iba zábavka, dobrý pocit, frajerina.

Ako myslel tak aj urobil. Edo bol raz so svojimi kamarátmi vonku, bola už neskorá noc, lenže jemu sa nechcelo ísť nejako domov, tak si v mysli povedal, že si ide od svojich bratov vypýtať nejaký ten matroš.

Najlepší by bol kokaín, že sa predvedie pred kamarátmi, aký je frajer. Edo mal vtedy 13 rokov, keď začal s drogami.

Po čase sa stal z neho narkoman.

Zo školy ho vyhodili, domov sa nechcel vrátiť. Stal sa žobrákom, zo silného chalana sa stala troska len preto, aby vyžobral nejaké peniaze na drogy. Stratil rodinu, kamarátov nemal nikoho a sám bol na dne. Raz ako tak sedel na lavičke v parku a premýšľal nad svojím životom, prišlo k nemu dievča. Nežným hlasom sa ho opýtala, či si môže prisadnúť a on prikývol, že áno. Bola veľmi milá a pekná, on si vtom pomyslel, že to nemôže byť pravda, že to sa mu iste sníva. Ale nebol to sen, bola to skutočnosť, lenže Edo bol v najhoršom štádiu predávkovania drogou. To dievča každý deň chodilo k nemu a povzbudzovalo ho, aby si myslel že má pre koho žiť, vkladala do neho nádej. Prosila ho, aby sa šiel liečiť, že ešte nie je neskoro, ale márne aj tak ju neposlúchol. Raz, v jeden letný deň, Edo neprišiel. Dievča sa bálo, že je už najhoršie, že sa mu niečo stalo. Na druhý deň sa išla prejsť do parku. Už z diaľky videla nejaké telo nehybne ležať. Bol to Edo. Nejavil žiadne známky života. Edo mal len 18 rokov, keď zomrel

. Dievčina plakala noc čo noc za ním a pýtala sa, prečo v ten osudný deň musel siahnuť po droge a prečo musel zomrieť mladý človek, ktorý mal svoj celý život pred sebou.

Odpoveď sa už nedozvie. Tento príbeh by mal byť ponaučením pre všetkých mladých ľudí, sú prípady, kedy mladí ľudia siahnu po droge len zo zvedavosti, znamená to pre nich ochutnávanie zakázaného ovocia, posilnenie vlastného ega. Ale na záver si položme otázku, či vážne chceme skončiť ako Edo.

Anna Vansačová

Čo treba vedieť o koronavíruse

Júl 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-

Prehľad udalostí:

· Deň nezávislosti Bieloruskej republiky (štátny sviatok)
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131