Autor textu: Archív
07.02.2014

Problematika závislostí je už aj na základných školách

V Základnej škole s Materskou školou v Gbeloch venujú protidrogovej prevencii veľkú pozornosť.

Gbely 7. februára (SkolskyServis.sk)

V Základnej škole s materskou školou v Gbeloch sa žiaci zapájajú do mnohých projektov. Jedným z nich bol aj projekt, ktorý vyhlásila TASR Bratislava pod názvom „Nebuď otrokom drogy“.

Drogovú prevenciu na tejto škole robíme tým najúčinnejším spôsobom.

Z iniciatívy riaditeľky školy Mgr. Dolníkovej vznikla spolupráca s miestnym resocializačným strediskom pre mužov so sídlom v Adamove.

„Problém drog neobišiel ani našu školu,“ podotýka

riaditeľka Soňa Dolníková

. „Za nutnosť považujeme naučiť deti asertivite, a tiež musia dokázať povedať „nie“ drogám.“ Niekoľkoročná spolupráca školy a strediska padla na úžitok obom stranám. „ Za aktivity, ktoré pre nás robia, sa im rovnako snažíme pomôcť, “ pokračuje Soňa Dolníková: „ napríklad poskytovaním športovísk, dokončiť si základné vzdelanie, neskôr cez nás idú aj na stredné školy".

Aktivity sú rozdielne pre deti, rodičov či pedagogických zamestnancov. Organizátori sa s účastníkmi stretávajú v dohodnutom termíne, usporadúvajú prednášky, diskusie a ďalšie zaujímavé aktivity.

Napriek priaznivému zhodnoteniu situácie v našej škole však obe strany v projekte preventívne aktivity vítajú a považujú za dôležité. Vek prvých kontaktov s omamnými látkami začína byť veľmi nízky, a preto je oprávnené robiť prevenciu už na základnej škole.

Na slová riaditeľky školy nadväzuje zástupkyňa riaditeľa resocializačného strediska Adam Ľubomíra Šoková. Z jej slov sa mimo iného dozvedáme, že úsilím liečby je snaha aby si klienti dokončili vzdelanie a boli priamo zakomponovaní do pracovných aktivít.

Veríme, že naša snaha v budúcnosti prinesie dobré a pozitívne výsledky.

PaedDr. Helena Martínková- koordinátor projektu, Vanessa Rigová , Bibiána Ovečková – 9.A Zš s Mš Gbely

Čo treba vedieť o koronavíruse

Júl 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-

Prehľad udalostí:

· Deň nezávislosti Bieloruskej republiky (štátny sviatok)
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131