Autor textu: Archív
07.02.2014

Nerobte chyby, buďte k sebe úprimní, únik v drogách je otroctvo

Vyliečiť sa zo závislostí môže iba ten, kto naozaj chce!

Gbely 7. februára (SkolskyServis.sk) - Mám tridsať rokov, som abstinujúci narkoman. Môj príbeh je o tom, ako som sa stal otrokom drogy. Začalo to v mladom veku asi v štrnástich rokoch, keď som dostal v úvodzovkách voľnosť a možnosť ísť sa baviť. Čo ma lákalo, vyrovnať sa starším? Závidel som im stav, ktorý im poskytoval alkohol, tak som ho, samozrejme, skúšal.

Cítil som sa neporaziteľný a slobodný.

Odstupom času mi to nestačilo, pretože mi bolo z toho bolo iba zle, tak som začal siahať po tvrdých drogách, ktoré mi poskytovali priam euforické stavy. Tento čas bežal s tým ruka v ruke, prvé klamstvá, manipulácie svojich blízkych a vymyslené historky, len aby som sa dostal k prostriedkom, ktoré som využil na kúpu drog. Bol som závislý a stal som sa otrokom drog. Prestal som sa pozerať okolo seba... mojím jediným cieľom bolo dostať do seba to svinstvo, aby som sa v úvodzovkách cítil slobodný.

Ale prichádzali iba ďalšie problémy a rozpady vzťahov a strata rodiny, len kvôli tomu, že som bol otrokom drogy.

Zobralo mi to všetky hodnoty a kontrolu nad samým sebou. Celý môj svet bol iba droga. Neprijímal som už ani pomoc, či zo strany rodiny, či ľudí, ktorým na mne záležalo. Prišiel totálny pád, ktorý ma donútil ísť niečo so sebou robiť. Šiel som na liečenie. Za dobu štýlu tohto života, ktorý som žil, moje fyzické aj psychické telo bolo totálne zdevastované a doslova ma skladali, ako keď si doma skladáte puzzle. Moje telo začalo triezvieť a čistiť sa, psychika si začala uvedomovať, všetko to zlo, ktoré som urobil. Bol som otrokom drogy, ktorá manipulovala celý môj život v čase, keď som sa ním stal.

Juraj (30) - Podľa autentickej výpovede a so súhlasom autora spracovali: V. Rigová, A. Hrubšová Zš s Mš Gbely 9.A.

Čo treba vedieť o koronavíruse

Júl 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-

Prehľad udalostí:

· Svetový deň alergii, Deň videohier
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131