Autor textu: Archív
07.02.2014

Nestačil mu jeho pekný život, potreboval byť viac ako druhí

Zostali mu len drogy, ktoré ho ťahali ku dnu.

Gbely 7. februára (SkolskyServis.sk) - Kde bolo tam bolo, bol raz jeden malý chlapec s úsmevom „žralôčika“. Mal päť jamôk v každom líci a hnedé šibalské očká. Miloval život a rád sa smial. Rád robil život druhým krajší. Nikdy toho veľa nemal. Mal však obrovskú fantáziu a to ho veľmi tešilo. Chcel všetkým okolo seba ponúkať aspoň časť z toho, čo vo svojom vnútri prežíval, a tak v ňom skrsla túžba stať sa hercom. Ostatné deti, aj pani učiteľka sa mu začali smiať, keď sa s nimi podelil o svoje najtajnejšie prianie.

V tú chvíľu sa chlapcove oči aj myseľ zastreli šedým ťažkým mrakom a jeho ubolené srdce bojovníka mu dalo pokyn: veď oni uvidia, my im ešte ukážeme! Oni nám ešte len budú závidieť!

A toto začalo chlapca hnať. Prihlásil sa na kurzy herectva, hudobný nástroj a potom na strednú školu, samozrejme umeleckú, ale už to nerobil pre seba ale pre radosť druhých. Robil to aby im ukázal... Lenže roky uplynuli, rozdelili sa všetkých cesty a chlapcovi už nemal komu závidieť, nemal komu ukázať, čo dosiahol a tak začal hľadať šťastie, pocit naplnenia v drogách. Nestačil mu jeho pekný život, potreboval byť viac ako druhí.

Lenže už ho nikto nezaujímal a zostali mu len drogy, ktoré ho ťahali ku dnu

a zabíjali mu deň čo deň jeho „žralôčikový „ úsmev na tvári, až mu jedného dňa keď žobral peniaze od starej babičky a klamal jej do očí a naplno si uvedomoval, aký je úbohý. Nemal už nič.

Stratil samého seba.

Takto sa túlal ešte niekoľko rokov a spravil smutnými ešte pár ľudí, až kým nenašiel v lese pri Adamovských jazerách chalúpku. Vošiel do nej a našiel tam ďalších rovnako smutných chlapcov, ktorí mu povedali: „Poď k nám, niečo s tým spravíme.“

A začali mu pomáhať. Aj on im. Teraz sa aj niekedy tento chlapec usmieva, ale už to nikdy nebude tak zoširoka, aby mal znovu päť jamôk v lícach.

Pretože, čo mu drogy vzali, už mu nikdy nevrátia. Zazvonil zvonec a smutnej rozprávky je koniec.

Podľa autentickej výpovede a so súhlasom autora spracovali: V. Nemcová a L. Uhrincová Zš s Mš Gbely 9.A.

Čo treba vedieť o koronavíruse

Júl 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-

Prehľad udalostí:

· Deň nezávislosti Bieloruskej republiky (štátny sviatok)
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131